Hlavní navigace

Dnes v poledne ukončí své vysílání dětská stanice Tuty, důvody konce jsou "ekonomické"

12. 3. 2019

Sdílet

Tuty TV

Dětská televize Tuty dnes rozeslala svým partnerům dopis, kterým oznamuje ukončení činnosti. Konkrétně uvádí, že dne 12. března dochází ve 12 hodin k ukončení vysílání naší televizní stanice pro děti a mládež Tuty TV. Informaci potvrdil serveru DigiZone obchodní ředitel stanice Pavel Bouček, podle něhož dojde k vypnutí dnes v poledne „na 99 procent“.

Stanici opustil její původní investor a managementu se nepovedlo navázat novou spolupráci. Údajně měli zástupci Tuty jednat třeba se společností Active (dříve Lagardere Active), která provozuje mimo jiné dětské rádio Pigy. Po definitivním vypnutí a ukončení spolupráce s obchodními partnery je ale případný restart značky Tuty víceméně vyloučen, uvedl pro DigiZone Bouček.

Stanice zahájila vysílání v červnu 2017 a vysílala denně v rozmezí od půl šesté dáno do deseti hodin večer. Převážnou část programu tvořily zahraniční animované seriály, ale produkovala i vlastní lifestylové pořady pro mládež. V cílové skupině diváků ve věku od čtyř do čtrnácti let dosahovala podíl jednoho procenta na sledovanosti

Důvody pro naše rozhodnutí mají ekonomický charakter. Například náklady na trasování signálu jsou již nyní v regionálním síti RS8 Českých radiokomunikací v poměru ceny a výkonu velmi vysoké. Navíc se ukázalo, že v rámci systému DVB-T2 je pro menší soukromou televizi se zaměřením na primární cílovou skupinu děti a mládež budoucnost z finančního hlediska v podstatě nemožná, uvádí se v rozeslaném vyjádření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).