Hlavní navigace

Dopravní podnik konečně předává aktuální data o poloze pražských tramvají

31. 12. 2020

Sdílet

Tramvaj Autor: Ministerstvo dopravy ČR

Po letech výmluv začal pražský Dopravní podnik předávat údaje o aktuální poloze tramvají do systémů Pražské integrované dopravy (PID). K datům se tak mohou dostat různé aplikace třetích stran, které nově mohou zveřejňovat aktuální údaje o zpoždění tramvají. PID o tom informoval na Twitteru.

Data o zpoždění tramvají tak jsou podle PID nově k dispozici v aplikaci Lítačka, na webu či v aplikaci IDOS, v Mapách Google, Jízdních řádech od Seznam.cz nebo na mapě spojů PID.

„Tramvaje posílají do systému zprávy při vyhlášení zastávky a průjezdu zastávkou s inframajákem (dnes většina). Vyhodnocení dat budeme ještě ladit, zároveň by tramvaje měly být vybaveny novějším systémem GNSS, který bude posílat přesnou polohu, navíc častěji,“ popisuje PID, jaká data z tramvají dostává.

Podle dřívějších informací by tramvaje měly být vybaveny multikonstalačními přijímači družicových navigačních systémů a mají být schopné přijímat signály systémů Galileo, GPS, GLONASS a BeiDou

Od června 2020 se v aplikacích zobrazuje aktuální poloha autobusů (na základě údajů o odjezdech ze zastávek), data od Dopravního podniku ale PID získal až v říjnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).