Hlavní navigace

DRFG vydá dluhopisy za 850 milionů, chce posílit telekomunikační Suntel Group

24. 4. 2020

Sdílet

Roman Řezníček, DRFG a Suntel

Česká investiční skupina DRFG Davida Rusňáka chystá vydat další dluhopisy, tentokrát o hodnotě až 850 milionů korun. Navázat mají na první vlnu z roku 2018, kdy firma upsala dluhopisy za miliardu. DRFG chce peníze získat ještě do konce dubna.

Aktuální dluhopisové kolo má zajistit prostředky primárně na investice v nemovitostech a retailu, zároveň mohou být využity také na investice do telekomunikační infrastruktury. V nich skupina dle svých slov vidí velký potenciál, který je ještě více zesílen skrze pandemickou krizi a blížící se výstavbou 5G infrastruktury.

Právě v telekomunikacích se DRFG v posledních letech stala silným hráčem. Vlajkovou lodí je skupina Suntel Group. Ta realizovala několik akvizic, zejména pak z oblasti provozu a výstavby telekomunikačních sítí. Na Slovensku šlo o odkupy Lukromtel a TeleDat (spolupráce s Orange, Ericsson, O2 a dalšími), ve Švýcarsku Enkom (Swisscom či Huawei), v Česku pak Arbor (Huawei nebo CETIN).

DRFG Suntel kompletně ovládla v roce 2019, když získala podíl od Romana Řezníčka. Ten se stal členem vedení. Skupina rovněž držela poloviční podíl v providerovi Libli, který odkoupil Nordic Telecom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).