Hlavní navigace

Egmont spouští chatbota. Skřítek Egbot poradí s nákupem knih pro děti a dá slevu

7. 11. 2017

Sdílet

K prvním českým pokusům o nasazení chatbota se před Vánoci připojuje také Albatros Media, respektive jeho sekce Egmont vydávající knihy pro děti a mládež. Nakladatelství na Facebook Messengeru spustilo bota s názvem Egbot. Je stylizovaný do role skřítka, který umí poradit s výběrem knih pro děti.

Do portfolia Egmontu v Česku spadá řada významných značek, například věci od Disneyho včetně Hvězdných válek, Kačerů a podobně. Bot má tedy z čeho vybírat.

Konverzaci se skřítkem lze zahájit pomocí fráze „vybrat knihu“. Bot se poté tradičně ptá a podle toho filtruje nabízené knihy. Počítá nejenom s věkem (od tří let dále) a pohlavím, ale také se zájmy dětí či oblíbenými filmy.

Egbot poté nabídne zúžený výběr knih. Objednávka přímo z prostřední chatbota není možná a proběhne přesměrování na e-shop Egmontu. Chatbot každopádně nabízí i doplňkové zboží a v rámci zaváděcí akce také slevu 25 procent.

V Česku už funguje několik komerčně nasazených chatbotů. Má ho například Mall.cz (náš text), Rohlík.cz, AXA Assistance (náš text), zákaznický servis Dellu (náš článek) nebo nově také Lítačka a Praha 12 (náš text).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).