Hlavní navigace

Facebook v ČR hledá manažera pro veřejný sektor, má sledovat regulaci a politiku

20. 1. 2022

Sdílet

Meta - logo Autor: Meta / Facebook

Provozovatel Facebook, WhatsAppu nebo Instagramu, americká společnost Meta, chce nadále posilovat ve svém vlivu na veřejný sektor v Česku a regionu střední a východní Evropy. Firma otevřela novou pozici Public Policy Manager pro tuto oblast.

“Stanete se součástí týmu, který se zabývá některými z nejzajímavějších výzev současné veřejné politiky, včetně metaversa, ochrany soukromí, bezpečnosti a zabezpečení, svobody projevu, dopadu internetu na hospodářský růst a nových možností demokratické angažovanosti,” píše Meta.

Ideální kandidáti mají mít podrobné znalosti regulace v Evropské unii a hluboké znalosti Česka nebo Slovenska. Role je otevřena v kancelářích ve Varšavě.

Manažer má Metu reprezentovat při setkání s vládními činiteli a politiky, sledovat legislativu, podílet se na strategii public policy, radit firmě s tím, jak rozvíjet produkty v souvislosti s legislativou a tak dále.

Meta už je v oblasti public policy v regionu aktivní. Manažera pro tuto oblast ve střední Evropě například dělá Štěpán Soukeník.

Obdobné činnosti vyvíjí také další internetové firmy jako Google nebo Amazon Web Services. Souvisí to s tím, jak se v Evropě obecně internetový sektor čím dál více reguluje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).