Hlavní navigace

Herní Bohemia Interactive loni utržila miliardu se ziskem 420 milionů

28. 11. 2020

Sdílet

ArmA 3

Tradiční české videoherní studio Bohemia Interactive mělo loni silný rok. Tržby společnosti činily bezmála miliardu, konkrétně dosáhly na 996,99 milionu korun. Zisk po zdanění činil 425,1 milionu korun.

U Bohemky se v roce 2019 projevil cyklus, který bývá ve videoherní branži běžný. Podařilo se vydat několik titulů, což nakoplo finanční ukazatele. Pro představu, rok 2018 na tom byl z pohledu stavu cyklu na opačné straně, tržby tehdy poklesly na 490 milionů se ziskem 71 milionů korun.

“Rok 2019 byl nejrušnějším rokem ve dvacetileté historii společnosti, pokud jde o počet vydaných her a herních rozšíření (DLC) a také jeden z finančně nejúspěšnějších. Celkem v loňském roce vyšlo sedm různých her a herních rozšíření na pěti různých platformách a společnost dosáhla čistého obratu jedné miliardy korun, což představuje 1,5 miliardy v hrubých tržbách, respektive v cenách pro koncové zákazníky. Celosvětově se prodalo celkem 4,5 milionu kopií her a DLC. Díky úspěchu svých titulů je Bohemia Interactive historicky i v roce 2019 jedničkou na českém trhu co do počtu zaměstnanců, počtu prodaných kusů i celkových tržeb,” uvádí BI v účetní závěrce.

Hra Arma 3 už prodala 5,5 milionů kopií, DayZ přes 5,8 milionu a free-to-playakci Vigor si zahrály čtyři miliony hráčů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).