Hlavní navigace

Huawei se v Evropě moc nedaří v mobilech, propadla se na čtvrtou příčku

6. 8. 2020

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Čínský telekomunikační gigant Huawei podle dat analytické společnosti Canalys v Evropě meziročně za druhé čtvrtletí prodal o 17 % chytrých telefonů méně, celkově se tak v prodejích propadl až na čtvrté místo.

Největší rival společnosti, jihokorejský Samsung, zaznamenal ještě ostřejší propad prodejů – o 31 %, přesto se mu ale podařilo v Evropě udržet pozici tržní jedničky. Prodeje telefonů v Evropě během koronavirové situace naopak výrazně posílil Apple (nárůst o 42 %) a čínská značka Xiaomi, která se díky rapidnímu nárůstu o neuvěřitelných 65 % také dostala před Huawei. Na pátém místě skončila finská značka HDM (vyrábí telefony Nokia), také u ní ale došlo k poklesu prodejů a to o 12 %

Pokud jde o rozdělení tržního podílu, tak Samsungu patřilo 30 % trhu, Apple si ukousl 21 %, Xiaomi 17 %, Huawei také 17 % a HDM 2 %.  

Neznamená to nicméně nutně, že by čínská společnost během koronavirové krize nějak výrazně strádala. Data Canalys o globální trhu naopak potvrzují, že se Huawei v druhém čtvrtletí stala největším výrobcem chytrých telefonů vůbec. Hodně přitom společnosti pomohla loajalita zákazníků na domácím čínském trhu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2020 19:34

    Mlocik97

    Tento rok je mobilný trh katastrofálny, a človek fakt nevie čo kúpiť, a najradšej by nekúpil nič... a to nie len kvôli tomu že COVID19 spôsobil nestabilitu a zvýšenie cien na trhu. Som rád že som mobil kupoval minulý rok. Huawei sa nedarí, lebo Trumpove <píp> reštrikcie. Ani nechápem ako môže <píp> <píp> v USA ovplyvniť Huawei ktorý je v úplne inej krajine a jeho predaj mimo USA... ako pochopím keby táto reštrikcia platila len pre zariadenia exportované do USA, ale pre všetky globálne? A že GMS (Google Store) že by bolo niečo, čo by ohrozovalo štátnu bezpečnosť, ak by k tomu mal prístup Huawei? Blbosť... je to len zámienka na politickoobchodnú vojnu medzi USA a Čínou, ale určite to nemá s tým nič spoločné, a malo by byť zakázané aby štát mohol ovplyvniť, aby takýto typ produktu (softwaru) mohol/nemohol byť poskytnutý niekomu inému.

    6. 8. 2020, 19:37 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).