Hlavní navigace

Jak předcházet kyberútokům? Téma konference LAW FIT, která proběhne online

4. 11. 2020

Sdílet

Konference LAW FIT 2020 - logo Autor: FIT ČVUT

Novinky z oblasti kybernetické bezpečnosti, popis metod používaných při útocích na informační systémy či návod, jak správně hlásit bezpečnostní problémy a úniky dat. To jsou některá témata, kterým se bude věnovat osmý ročník konference LAW FIT.

Akce, která se tradičně věnuje průnikům informačních technologií a práva, proběhne v pátek 6. listopadu a kvůli epidemii Covid-19 se bude vysílat online. Na konferenci se můžete registrovat zdarma na jejím webu.

„Na konferenci si nechceme jen připomínat, že kybernetická bezpečnost je důležitým tématem, ale chceme se věnovat konkrétním doporučením pro širokou veřejnost, a to jak právním, tak technickým,“ říká zakladatel konference Zdeněk Kučera z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT), která akci pořádá.

Mezi řečníky budou ředitel odboru regulace Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Adam Kučínský, který bude mluvit o novele vyhlášky o významných informačních systémech, regulaci využívání cloud computingu orgány veřejné moci nebo nových podpůrných materiálů připravených úřadem.

Bezpečnostní expert Michal Altair Valášek popíše metody sociálního inženýrství využívané při útocích na informační systémy, odborník na bezpečnost Michal Špaček vysvětlí, jak hlásit bezpečnostní problémy a úniky. 

Nejčastější typy kybernetických útoků popíší Jakub Souček ze společnosti ESET a Tomáš Kudělka z KPMG. O tom, jaké digitální stopy po sobě útočníci mohou zanechat, bude mluvit Radek Beneš, soudní znalec z oblasti kriminalistiky, kybernetiky a ekonomie.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).