Hlavní navigace

KB investuje do startupu Lemonero pro poskytování půjček e-shopům

21. 10. 2020

Sdílet

Lemonero Autor: Lemonero

Komerční banka skrze odnož KB SmartSolutions investuje do českého fintech startupu Lemonero, získává v něm podíl 11 procent. Lemonero poskytuje financování malým a středním e-shopům a KB má projekt podpořit v “ambici firmy být jedničkou na poli financování e-shopů v Evropě a zcela změnit způsob, jakým dnes e-shopy získávají provozní financování.”

Za Lemonerem stojí Jan Laštůvka a Luboš Malík, kteří už dříve stvořili společnost MonkeyData zabývající se analýzami e-commerce. Právě tato firma je i stoprocentním vlastníkem Lemonera. V MonkeyData drží největší podíl 63,29 procenta Laštůvka, Malík ovládá 11,21 procenta, firma Solotron 13,35 procenta, Komerční banka zmiňovaných 11 procent a 1,15 procenta má Václav Liška.

Lemonero míří na financování e-shopů (další kapitál k růstu, výpadek cash flow a podobně), kterým dokáže půjčit už do 24 hodin. K analýze využívá prvky umělé inteligence a datovou analýzu.

“Celý segment malých a středních e-shopů vnímáme jako extrémně podfinancovaný a věříme, že díky naší platformě dokážeme dostat peníze do e-shopů, které na ně v současnosti nedosáhnou, nebo mají cestu k nim složitou a zdlouhavou,” uvádí Laštůvka. Celý proces funguje online, a to včetně podpisu smlouvy a správy půjčky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).