Hlavní navigace

Kupony na MHD v Praze a Středočeském kraji už lze „nahrát“ na platební karty

27. 8. 2018

Sdílet

Lítačka - Praha

Jak bylo avizováno, Praha se Středočeským krajem a dalšími partnery oficiálně spustila nový web PID Lítačka. Jeho hlavní novinkou je to, že lze předplacené jízdné v rámci hlavního města i kraje „nahrávat“ na běžné platební karty MasterCard a Visa a také na In Kartu Českých drah.

Na webu si stačí založit nový účet (staré účty Lítačky se bohužel nepřenášejí) a následně v administračním rozhraní přidat takzvaný identifikátor, kterým může být právě platební karta. Identifikátorů lze přidávat více a spravovat je například i pro rodinné příslušníky (je pak nutné vytvořit tzv. propojený účet).

U každého identifikátoru lze přímo online koupit jízdní kupon. Ten se nikam nenahrává (odpadá tak nutnost aktivovat kupon ve validátoru), ale systém eviduje, s jakým identifikátorem je konkrétní kupon spojený. Nejnižší tarif je na jeden měsíc, nejvyšší na rok. Vybírat si uživatel může podle zón.

Ke každému indentifikátu lze přiřadit i více kuponů, ale jeden kupon nelze mít uložený na více identifikátorech (uživatel sse tak musí rozhodnout, jakým jedním způsobem se chce revizorům prokazovat).

PID Lítačka má k dispozici také mobilní aplikaci, ve které lze rovněž nakupovat. Prozatím ovšem pouze skrze mobilní platební bránu ČSOB a pouze jednotlivé jízdenky.

Jak probíhá nákup a nahrání MHD kuponu na platební kartu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).