Hlavní navigace

Mezi investory letos letí umělá inteligence. Startupy se nakupují po desítkách

30. 5. 2017

Sdílet

Čtyřiatřicet startupů zaměřených na umělou inteligenci se prodalo jen během prvních tří měsíců letošního roku. Vyplývá to ze studie agentury CB Insights. Umělá inteligence se dostala do fáze, kdy už začíná být naplno použitelná i v byznysu. 

Zdroj: CB Insight

Zdroj: CB Insight

Uvědomují si to i velcí hráči. Google za posledních pět let koupil jedenáct AI startupů, konkurence v podobě Applu nebo Facebooku a Intelu jsou v žebříčku hned za ním. 

A ačkoliv velké firmy nevyhlašují svou strategii do světa často – zaměření na neuronové sítě, machine learning a umělou inteligenci obecně je vidět. 

Google i Apple třeba připravují speciální čipy, které by jim měly pomáhat řešit operace spojené s AI. Během letošního roku ale miliardu do umělé inteligence nasypala i automobilka Ford, která si koupila Argo AI zaměřené na autonomní auta.

Nadějné projekty se začínají objevovat i na tuzemské scéně. Tam bují nápady kolem umělé inteligence především na univerzitách. A o investory také nouzi nemají. Kromě nedávno zainvestovaného Rossumu už investorské peníze pohání i růst SpaceKnow nebo Neuron Soundware. Velký cíl si vytyčil i Marek Rosa, který hledá univerzální umělou inteligenci prostřednictvím své firmy GoodAI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).