Hlavní navigace

NAKIT čeká tržby 1,4 miliardy a hubený zisk. Ilczyszyn jmenován ředitelem

Sdílet

Jan Sedlák 19. 7. 2017

Ředitelem státního IT podniku Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) se v těchto dnes oficiálně stává Alan Ilczyszyn. Ten je jeho součástí už od zakládání, rozjezdu a spojování s Odštěpným závodem ICT služby České pošty (ČP OZ). Předtím radil náměstkovi ministra vnitra pro ICT Jaroslavu Strouhalovi.

Ilczyszyn NAKIT fakticky vedl už nějakou dobu. Koncem loňského roku z funkce šéfa podniku za divokých okolností odešel Jan Přerovský (později nastoupil jako jeden z ředitelů do startupu Brand Embassy) a Ilczyszyn velení převzal. Ještě dříve v NAKITu vedl divizi komunikačních technologií.

NAKIT 21. června do vlády poslal strategii rozvoje činností NAKITu. V ní tradičně hájí úspěšné fungování ČP OZ a další výhody. Ne vše je ale tak růžové, jak jsme například psali.

NAKIT také oznámil, že letos očekává tržby kolem 1,4 miliardy korun a zisk v jednotkách milionů korun. Do tří let se počítá s nárůstem tržeb až na tři miliardy.

NAKIT dostává bez výběrového řízení formou takzvané in-house výjimky zakázky od státu, konkrétně ministerstva vnitra. Psali jsme například o Dohledovém centru eGovernmentu za 300 milionů, jsou i další.

NAKIT bude hrát významnou roli i do budoucna. Pravděpodobně bude společně se Státní tiskárnou cenin budovat plánovaný státní cloud. Další velkou přiklepnutou zakázkou za asi 800 milionů je komunikace pro policii.

NAKIT také nedávno jmenoval dva nové ředitele pro sekce infrastruktury a ekonomiky. Oba rekrutoval z vlastních řad. Už dříve také pro kyberbezpečnost získal Vladimíra Rohela z NBÚ, posilou je také Petr Mlejnský.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.