Hlavní navigace

NetApp koupil startup podpořený KKCG. Češi investici zhodnotili šestinásobně

4. 6. 2020

Sdílet

Karel Komárek, KKCG

Americká společnost NetApp koupila izraelskou firmu Spot, za kterou stojí zva spoluzakladatelé z izraelské armády. Podíl v tomto startupu skrze fond Springtide Ventures držela také česká investiční skupina KKCG (mimo jiné AutoCont či Cleverlance) a jde o pro ni o pěkné zhodnocení. „Prodej našeho desetiprocentního podílu ve Spotu nám přinesl šestinásobnou návratnost,“ uvedl majitel KKCG Karel Komárek.

Spot během svého působení na investicích nabral celkově 56,2 milionu dolarů. KKCG se zúčastnilo investiční series A ve velikosti 15 milionů eur. Do startupu mimo jiné investoval také Intel. „Digitální transformace může přinést výraznou návratnost, když najdete správné lidi, kteří jí zvládnou řídit,“ doplnil Komárek.

KKCG a Springtide Ventures si tak v Izraeli mohou zpravit chuť. Jiná tamní investiční akce v podobě vkladu do startupu Bio-Nexus skončila u soudu s tím, že česká skupina žaluje Izraelce kvůli falšování výsledků a podobně. Více o tom v našem článku.

Spot vyvíjí nástroj, který pomáhá s rozhodováním, do jakých cloudů umisťovat aplikace, na základě workloadu a dalších ukazatelů. NetApp na tomto základě chce vytvořit Application Driven Infrastructure (ADI) a rozšířit CI/CD model. Více to rozebírá na blogu.

NetApp se v loňském roce stáhl z přímého působení v Česku. U nás ho zastupuje společnost ALEF Distribution.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).