Hlavní navigace

Oficiálně: Amazon Web Services otevře pobočku v ČR, nabídne lokální faktury

Sdílet

Jan Sedlák 22. 6. 2020
Amazon Web Services, AWS

Amazon oficiálně potvrdil, že rozjede pobočku pro cloud Amazon Web Services (AWS) v České republice. Lokální entita začne fungovat 1. října letošního roku. Jak už jsme na Lupě informovali, AWS najalo první tuzemské zaměstnance na technické a konzultantské pozice, kteří prozatím spadají pod pobočku v Mnichově. AWS má i českého territory manažera, kterým je Tomáš Chumchal.

Spuštění české pobočky se mimo jiné dotkne fakturování. „Faktury budou zahrnovat daň z přidané hodnoty ze všech služeb,“ uvádí Amazon. Firma zákazníkům vzkazuje, že před 1. říjnem musí v nastavení Tax Settings upravit své daňové údaje, případně kontaktní informace a platební metody. Detaily jsou na webu.

Bude zajímavé sledovat, jak se AWS bude s oficiálním zastoupením na českém trhu rozvíjet. Doposud u nás rostl spíše „ze spodu“, zatímco Microsoft s Azure do obchodních aktivit investuje už nějakou dobu nejenom skrze svoji partnerskou síť. Azure v Praze rovněž rozjel vývojAWS také u nás začal hledat lidi na pozici Solutions Architect.

Dopis od Amazon Web Services pro české zákazníky

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.