Hlavní navigace

Pale Fire Capital investuje do cestovatelského startupu Daytrip

5. 1. 2021

Sdílet

Daytrip - startup Autor: screenshot, Lupa.cz

Český startup Daytrip, který zprostředkovává turistům meziměstské jízdy s místními řidiči z dané lokality, získal nového investora. Nezveřejněnou částku do něj vložil investiční fond Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla, Davida Holého a Petra Krajíčka. Podle informací Lupy má jít o střední stovky tisíc eur ve formě konvertibilního dluhu.

„Peníze budou použity na další vývoj produktu a přípravu pozice pro nový růst cestovatelského trhu,“ uvádí fond v tiskové zprávě.

„V roce 2020 se nám podařilo uřídit cash flow i v rekordním čase refundovat zrušené rezervace a posílit tak důvěru zákazníků. Díky tomu máme skvělou pozici pro opětovný růst cestování v ‚příštím normálu‘, který představuje obrovskou příležitost pro náš unikátní produkt a jeho další rozvoj. Potvrzuje to i zájem dlouhodobě uvažujících investorů,“ říká zakladatel firmy Tomáš Turek.

Daytrip získal v roce 2017 investici 16 milionů korun od tandemu J&T a Select Ventures a v loňském roce dalších 25 milionů Kč od J&T a Nation 1. Firma funguje od roku 2015, formálně sídlí ve Velké Británii a v Česku má odstěpný závod. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).