Hlavní navigace

Parlamentní listy ovládá senátor Valenta. Drží už 70 procent

10. 1. 2017

Sdílet

Nejen ministr financí, ale i senátor pocházející z prostředí hazardních her, už drží významný podíl v médiu. Ivo Valenta si polovinu firmy Our Media, která stojí za Parlamentními listy, pořídil předloni. Teď ale týdeníku Respekt potvrdil, že svůj podíl rozšířil a nyní už drží procent sedmdesát. 

Valenta podle Respektu tvrdí, že do obsahu Parlamentních listů nezasahuje a že je nechce zneužívat ani ke své politické kariéře. „Média jsou pro mne pouze investicí,“ říká. Web často využívají k PR a propagaci kraje nebo města. Hlavní město Praha třeba loni zaplatilo necelých sto tisíc po slevě, za čtyři PR články a bannerovou kampaň. Statisíce korun za pozitivně laděné články o svém hejtmanovi Michalu Haškovi platil podle serveru iDnes i Jihomoravský kraj

Před časem Parlamentní listy expandovaly na Slovensko a redakce uvažuje o dalších zemích, kde by mohly vycházet. V tuzemsku web hlásí podle NetMonitoru necelých 800 tisíc návštěvníků měsíčně. Our Media se také postupně rozšiřuje i do televizí. Podle informací serveru Médiář už drží podíl v lokální stanici Praha TV a nově i Televizi Slovácko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).