Hlavní navigace

Petra Pavlíka v čele Rohlík.cz nahradí od října Olin Novák

Sdílet

Ondřej Novák 8. 9. 2021
Olin Novák, Rohlík.cz Autor: Rohlík.cz

Novým CEO online supermarketu Rohlík.cz bude od října Olin Novák. Na postu nahradí dosavadního ředitele Petra Pavlíka. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Pavlík vedl Rohlík.cz od poloviny loňského roku, kdy do firmy přešel z Aholdu, provozovatele řetězce Albert. Novák působí v Rohlíku od září 2018, kdy nastoupil na pozici vedoucího obchodu a marketingu.

„Před třemi roky jsem si Rohlík vybral pro jeho unikátní přístup ke zlepšování služeb pro zákazníky. Dnes jsem nadšený z příležitosti, kterou dostávám jako nový CEO Rohlik.cz! Těším se na to, jak svoje dosavadní zkušenosti z Rohlíku využiju k dalšímu růstu našeho českého byznysu a k dalšímu zlepšování našich služeb,“ uvedl Novák na Linkedinu.

Novák se v Rohlíku podílel například na rozvoji zásobovacího řetězce, rozvoji privátní značky nebo spolupráci s malými pěstiteli a dodavateli. „Olin mi pomohl zvládnout různé výzvy spojené s online nakupováním potravin. Chápe silné stránky naší značky, propojuje je se správnými dodavateli a novými potřebami našich zákazníků,“ řekl CEO provozovatele Rohlík.cz, společnosti Velká pecka s.r.o. Tomáš Čupr.

Stávající šéf Rohlíku Petr Pavlík odchází z firmy na konci září. Společnost pod jeho vedením během pandemie koronaviru zdvojnásobila obrat, otevřela nový sklad v Praze, zavedla venkovní Rohlík Pointy, rozšířila se do dalších českých měst a překonala hranici 20 tisíc objednávek za den. „Zkušenost s Rohlíkem byla úžasná, zvlášť nyní během jeho fáze expanze do zahraniční. Kdy naposledy český maloobchodník expandoval do Rakouska a Německa?“ dodal Pavlík.

Rohlík Group letos získal od investorů 290 milionů eur a získal status jednorožce, tedy společnosti s valuací než než jedna miliarda dolarů. Nyní firma expanduje do Německa. Brzy se chystá rozšířit i do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2021 17:19

  bez přezdívky

  čuprovi o lidi nejde, mamon a mamon. Ani služby za moc nestojí, výběr skoro nulový. A ceny, předražený jako pra***

  Podle mých zkušeností, tam kde jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku a porovnal jsem si Atmoskop, tak to bylo vyšperkované. Realita byla úplně někde jinde. I zde bych řekl, že bude realita o dost nižší.

 • 8. 9. 2021 11:42

  Lol Phirae

  Hmmm, a co takhle radši najmout nějakého CDO? (Chief Driving Officer)? To, co jezdí za volanty jejich aut, se nedá nazvat jako řidič.