Hlavní navigace

Průša představil novou kompaktní 3D tiskárnu MINI, cena se vešla do 10 tisíc

13. 10. 2019

Sdílet

3D tisk - Prusa Research - Prusa MINI Autor: Prusa Research

Známý český výrobce 3D tiskáren Průša Research představil nový model. Original Prusa MINI je kompaktní 3D tiskárna s menšími rozměry - půdorys má 33 × 38 cm a tiskárna je 38 cm vysoká. Tím pádem má také menší pracovní prostor, ale zároveň i výrazně nižší cenu – MINI pořídíte za 9 900 Kč, tedy za polovinu ceny stavebnice standardního Průšova modelu MK3S.


Autor: Prusa Research

Srovnání velikosti MINI a MK3S 

„Má tiskovou plochu 18×18×18 cm, vyměnitelné ocelové tiskové pláty, ethernetové rozhraní, Wi-Fi jako volitelný doplněk, a je založená na naší nejnovější 32-bitové základní desce Buddy s tichými 2209 Trinamic drivery, vyvinuté speciálně pro MINI,“ popisuje firma technické specifikace své novinky.


Autor: Prusa Research

MINI je podle zakladatele společnosti Josefa Průši vhodná i pro budování tiskových farem, složených z více simultánně pracujících tiskáren. „Velkoformátové 3D tiskárny mají jeden zásadní problém, a to, že tiskové úlohy obvykle trvají desítky hodin. A pokud tisk třeba po třech dnech z jakéhokoliv důvodu selže… tak to pěkně zamrzí. MINI dokáže i navzdory malým rozměrům velké věci – ať už chcete založit malou tiskovou farmu, vyrábět si doplňky pro cosplay, tisknout si figurky do stolních her, nebo z PETG tisknout prototypy a mechanické součástky, MINI to všechno bez potíží zvládne,“ uvádí na webu. V budoucnu chce do MINI přidat i software pro správu tiskových farem.


Autor: Prusa Research

Prvním zákazníkům začne firma nové modely rozesílat na konci listopadu. Zároveň také oznámila, že pracuje i na větší 3D tiskárně pro velkoformátový tisk, které pracovně říká „Prusa XL“. Má mít tiskový prostor 40 × 40 × 40 cm, novou architekturu a další vylepšení.

Podívejte se, jak MINI vypadá:

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2019 10:53

  Martin P.

  Již od 9990 ,- .... ...poštovné? bez Wifi... ....ano je to matematicky vevnější otazka je jestli ten cenový schod bude tak velký rozdíl bránící o toli vyšší prodejům obzvláště když low end tiskárny už jsou nize. Prusa byl o kvalitě.

  Efekt myslím bude stejný jako u "levného" Turris Omnia již od stavebnice a a bez wifi.

 • 24. 10. 2019 21:40

  Nickless account

  Treba na to abyste do ni dostal tiskova data a nemusel resit kabely???

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).