Hlavní navigace

Seznam.cz umožňuje v Skliku snadno zakázat inzerci na dezinformačních webech

27. 2. 2018

Sdílet

Seznam.cz - Krasty - stopka Autor: Seznam.cz

Zadavatelé reklamy, kteří nechtějí svou inzerci zobrazovat na dezinformačních webech, dostali na Seznamu jednoduchý nástroj, který jim může pomoci. V nastavení reklamního systému Sklik mohou nově zaškrtnout možnost, aby se jejich inzerce neukazovala na serverech, které jako pochybné označí slovenská iniciativa Konspiratori.sk. Seznam to dnes oznámil na svém blogu.

Sklik už delší dobu umožňuje zakázat zobrazování kampaně na určitých doménách, dosud je ale klienti museli zadávat ručně. Nový checkbox jim tak usnadňuje práci. Omezení se v Skliku nastavuje na úrovni jednotlivých kampaní. Je na každém zadavateli, zda novou možnost využije.


Autor: Seznam.cz

Projekt Konspiratori.sk vznikl jako pomůcka pro zadavatele, kteří nechtějí svou značku spojovat s pochybným obsahem. Weby pravidelně posuzuje komise, která jim na základě několika kritérií uděluje známky od jedničky do desítky. Z nich se pak počítá průměrná známka webu – čím vyšší je, tím je web podle komise více problematický. Špatné hodnocení získávají například servery s šarlatánským, lživým či extrémistickým obsahem nebo weby, u kterých nejsou jasní autoři či majitelé.

Na seznamu stránek se sporným obsahem je momentálně kromě slovenských i několik zahraničních a řada českých serverů jako Aeronet, Zvedavec, Czechfreepress, Protiproud nebo Parlamentní listy.

Seznam.cz loni v srpnu změnil pravidla pro partnerské weby Skliku a zakázal na nich publikování dezinformačního nebo klamavého obsahu. Krok, který měl omezit financování dezinformačních webů z reklamy, ale neměl dlouhého trvání: po několika dnech zasáhlo vedení firmy a změnu pravidel zrušilo. Čtěte více: Seznam.cz a dezinformační weby? Zbytečná facka vlastním lidem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).