Hlavní navigace

Shoptet: EET e-shopy nezrušila, ale nahnala klienty do náruče Twista

23. 3. 2017

Sdílet

Už skoro měsíc se musí e-shopy nějakým způsobem popasovat s elektronickou evidencí tržeb. Podle čísel Shoptetu se přibližně pět procent obchodníků vyhnulo povinnosti evidovat tržeb tak, že zrušili možnost on-line plateb. 

Statistiky poskytovatele e-shopových řešení také hovoří o tom, že dnes už má víc než 90 procent obchodníků nějaké řešení EET, na začátku března to byla přitom jenom polovina. "Od začátku roku naopak došlo k šestinásobnému nárůstu uživatelů, kteří zavedli pro své zákazníky možnost platby Twisto. Ač se jedná o druh on-line platby, nespadá do povinnosti evidence tržeb. Tak razantní nárůst v tak krátkém časovém období jsem za své působení ještě nezažil,“ komentuje šéf Shoptetu Miroslav Uďan.

Více práce a financí museli do systému vložit majitelé e-shopů na míru nebo opensource. „Po několika týdnech provozu EET sledujeme, že někteří e-shopaři se porozhlíží po lepším řešení. Často to řešili bez rozmyslu a na poslední chvíli,“ dodává Uďan.

Situace kolem EET se posouvá a ministerstvo financí dnes oznámilo, že v tendru na účtenkovou loterii zvítězila firma Wincor Nixdorf. Samotná loterie by se měla rozjet v polovině roku. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).