Hlavní navigace

T-Mobile hlásí za první čtvrtletí dvojnásobek přenesených mobilních dat

Sdílet

David Slížek 15. 5. 2020
T-Mobile - budova - Roztyly Autor: T-Mobile

Vyšší využívání služeb i růst tržeb. To jsou výsledky, které za první čtvrtletí letošního roku hlásí T-Mobile. S dodatkem, že dopady epidemie na své hospodaření očekává až v následujících měsících.

„Počet volaných minut se meziročně zvýšil o 9,9 %, počet SMS o 45,8 % na 1,4 miliardy. Objem přenesených dat rostl ještě výrazněji: celkový datový provoz vzrostl meziročně o 60 %, objem čistě mobilních dat se ve srovnání se stejným obdobím 2019 více než zdvojnásobil,“ říká operátor. 

V mobilních službách (mobilní datové tarify + Pevný internet bez drátu) tak za čtvrtletí proteklo 32 666 TB dat (v loňském prvním čtvrtletí to bylo 15 566 TB), pokud se k tomu započítá i fixní připojení, přenesli zákazníci 104 646 TB (loni 65 396 TB).

Na nárůstu se patrně kromě podzimního zavedení neomezených datových tarifů projevila také akce, ve které dal T-Mobile všem zákazníkům v březnu a dubnu zapnul neomezená data zdarma.

Jediným záporným číslem ve zveřejněných výsledcích T-Mobilu je počet nových tarifních zákazníků, který oproti loňskému prvnímu čtvrtletí klesl skoro o polovinu: z 21 tisíc na 11 tisíc.

Nárůst hlásí operátor i u služeb pevného připojení. „Pevného internetu vzduchem nebo Pevného internetu do zásuvky 350 000 zákazníků tedy o 27,7 % více než ve stejném období roku 2019,“ říká operátor.

T-Mobilu se v prvním čtvrtletí dařilo také rozšiřovat svou optickou síť, když připojil 10 300 domácností – nejvíce jich bylo v Praze, Mělníku, Ústí nad Labem a Šumperku.

Celkové tržby T-Mobilu stouply v prvním čtvrtletí o 3,1 % na 6,8 miliardy Kč. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.