Hlavní navigace

TV Prima oznámila konec vysílání všech svých stanic v O2 TV

2. 2. 2022

Sdílet

TV Prima Autor: Karel Choc
  • 9:30 – text jsme doplnili o novou reakci O2

Televize Prima se nedohodla na nových podmínkách spolupráce s operátorem O2. Nejpozději 1. března 2022 mu přestane poskytovat osm programů (Prima, CNN Prima News, Prima Cool, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Zoom a Prima Star). Uživatelé služby O2 TV tak od tohoto data nenaladí žádný z primáckých pořadů.

„Bohužel ani přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo domluvit se na nových podmínkách spolupráce se společností O2 Czech Republic. Vzhledem k tomu, že společnost O2 Czech Republic nadále nabízí svým klientům kanály televize Prima, aniž by s námi měla uzavřený platný kontrakt, rozhodli jsme se, že nejpozději 1. března ukončíme této společnosti distribuci svých kanálů,“ uvedl v tiskové zprávě Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima, a dodal: „Uživatelé služby O2 TV mohou své oblíbené pořady, jako je například Slunečná, Zoo, 1. mise či Prostřeno!, sledovat prostřednictvím jiných operátorů, placených služeb či si naladit naše programy prostřednictvím DVB-T2.“

O chystaném ukončení spolupráce informovala Prima své diváky i prostřednictvím textové lišty v úterním večerním vysílání.

Operátor ve své reakci naznačil, že příčinou sporu jsou požadavky Primy na zablokování některých funkcí O2 TV u jejích stanic. „Děláme maximum pro to, aby naši zákazníci nepřišli o své nejoblíbenější funkce, například posun pořadu v čase, jehož ukončení zástupci Primy požadují,“ vysvětluje O2 na sociálních sítích.

Ještě v úterý operátor komentoval situaci smířlivěji než Prima. Na Facebooku uvedl, že obchodní jednání stále probíhají. „Skutečně ještě nepadl konečný verdikt a my jsme přesvědčeni o tom, že s FTV Prima najdeme společnou řeč,“ tvrdil operátor v úterních večerních statusech. Tisková zpráva Primy s rozhodnutím o ukončení distribuce přišla krátce po středeční půlnoci.

Prima se snaží při jednáních s operátory o nových smlouvách dosáhnout toho, aby znemožnili uživatelům přetáčení dlouhých reklamních bloků. „Pokud ale chtějí mít naše kanály, tak je to podmínka spolupráce s námi. Přetáčením reklamy v IPTV přicházíme přibližně o více než 200 milionů Kč ročně,“ prohlásil komerční ředitel Primy Vladimír Pořízek. Jako alternativu televize nabízela operátorům vysílání bez reklam, které by ale zákazníkům účtovala extra. Podrobně jsme se tématu věnovali v tomto článku

Ve středu ráno operátor rozeslal stanovisko, v němž požadavky televize Prima označil za nepřijatelné. Nové podmínky by vedly ke zdražení tarifů o desítky procent. Více v článku O2 TV: Požadavky Primy jsou přemrštěné, vedly by k obřímu zdražení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?