Hlavní navigace

TV Šlágr ukončila volné vysílání na satelitu, uzavřela dohodu se Skylinkem

9. 4. 2020

Sdílet

Šlágr

Lidová hudební televize Karla Peterky mění svou distribuční strategii. První krok udělala na satelitu Astra 23,5° E, kde své stanice od 7. dubna 2020 zakódovala. Nadále budou dostupné jen prostřednictvím Skylinku.

„Dohoda se Skylinkem, jako dominantním satelitním operátorem, je začátek nové distribuční strategie. Ta má za cíl jednak ustálit Šlágr v nabídkách všech operátorů a nabídnout vysílání těchto stanic ve vysoké obrazové kvalitě HD. Ta by měla být všem operátorům dostupná zhruba od poloviny roku,“ oznámila za Šlágr Dana Peterková.

Provozovatel Šlágru v tiskové zprávě uvedl, že kromě HD vysílání chystá rozšíření nabídky o další specializované hudební stanice pro užší žánrové skupiny. Tyto kanály budou dostupné v tematických balíčcích jednotlivých operátorů.

„Stanice Šlágru jsou ze 70 % tvořeny naším vlastním unikátním obsahem, který každodenně pracně vyrábíme. Nyní máme za cíl efektivně doručit náš obsah i s přidanými hodnotami pro diváka,“ tvrdí Karel Peterka. 

Podle Šlágru se změny „prozatím“ nebudou týkat pozemního digitálního vysílání v DVB-T2 Multiplexu 23. Tam je signál obou programů Šlágru dostupný ve standardním rozlišení. Druhý program Šlágru vysílá také v regionálním Multiplexu 8.

Hudební televize uvádí, že o její produkci je zájem i na digitálních platformách YouTube, Spotify, Apple Music, Google Play nebo Deezer. Podle jejích údajů na nich eviduje přes milion přehrání měsíčně a nejsilnějšími online diváckými skupinami jsou lidé ve věku 35–44 (19,4%) a 45–54 (17,5%).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 4. 2020 15:48

  .

  Odchod z pozemního vysílání je jenom otázkou času, protože Skylink nebude na svoje náklady šířit a kódovat tyto 2 programy s tím, že se jinde budou jen tak nabízet volně. Dokud bylo vše v režii Peterky (který si platil i šíření na satelitu přes Towercom), tak OK. Ale na to asi už došly peníze, takže si musel plácnout se Skylinkem na placené formě a ta nepochybně vylučuje FTA pozemák.

 • 11. 4. 2020 5:20

  Luxpe (neregistrovaný)

  Šlágr TV vůbec nesleduji ani moji rodiče ne a když už babička řekne, že je to televize na nic tak to už je co říct! Třeba v telekomunikacích se nedařilo a tak projekt Šlágr mobil skončil. Nevím jestli je zapotřebí mít Eva a Vaška plus spol denně 48 hodin protože existují dva programy dokonce Šlágr TV 2. Ty vesnické utahané dechovky zkousnu v prvních minutách nového roku protože to asi s rodinou všichni máme dost a je nám asi jedno jakou hrůzu zrovna ubohé televize dávají. Jestli mi z nabídky zmizí tak mi to vadit nebude ČT3 si myslím, že neoslovuje ani důchodce a ČT edu ani školáky s pořadem UčíTelka.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).