Hlavní navigace

Vláda jmenovala radním ČTÚ na dalších pět let Jiřího Peterku

25. 5. 2020

Sdílet

peterka

Jiří Peterka zůstává radním Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Návrh ministerstva průmyslu a obchodu na jeho jmenování podle informací Lupy na svém dnešním zasedání schválila vláda.

Peterkovi končí dosavadní mandát na začátku června – poprvé byl jmenován v roce 2015. Kabinet jej do funkce jmenoval na dalších pět let.

„Během svého druhé funkčního období bych rád pokračoval v započaté práci na elektronizaci úřadu, zachování síťové neutrality a otevřeného přístupu k Internetu, podpoře dostupnosti broadbandu i na ochraně spotřebitelů a dalších zákazníků a uživatelů,“ okomentoval vé znovujmenování Peterka.

V pětičlenné Radě je momentálně – po rezignaci bývalého předsedy Jaromíra Nováka , který teď pracuje pro CZ.NIC – služebně nejstarším členem. V roce 2017 do Rady nastoupil Josef Chomyn, v roce 2019 pak Lukáš Zelený. V letošním dubnu se radním stal Marek Ebert, který obsadil Novákem uvolněné křeslo. Předsedkyní Rady je Hana Továrková, která byla členkou jmenována v listopadu 2019 a od února 2020 je její hlavou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).