Hlavní navigace

Vodafone varuje před podvodnými e-maily s údajným vrácením peněz

22. 12. 2020

Sdílet

Podvodný e-mail zneužívající Vodafone Autor: Vodafone

Tuzemská pobočka operátora Vodafone se potýká s podvodnými e-maily. Firma varuje před zprávami, které do schránek chodí s předmětem “Oznámení o vrácení peněz Vodafone” a které se tváří, že odesílatelem je právě Vodafone.

Zpráva říká, že Vodafone chce vrátit částku 1785 korun a vyzývá k tomu, aby se uživatel vydal na podvodnou stránku a tam zadal osobní údaje včetně kreditní karty.

“E-mail mimo jiné vyzývá k přechodu na odkaz muj.vodafone.cz/refund, který ale nepoužíváme. Ve skutečnosti navíc odkaz z e-mailu směřuje na jinou stránku, která není na doméně vodafone.cz,” informuje operátor.

“Pokud byste otevřeli odkaz z e-mailu, uvidíte, že webová adresa není na doméně vodafone.cz, z toho můžete poznat, že něco není v pořádku. Zaznamenali jsme například, že e-mail odkazoval na web vodafone-gift.com/vodafone. Tato adresa nemá s Vodafonem nic společného,” dodává poskytovatel.

Vodafone se s podobnými podvodnými pokusy letos potýkal vícekrát. Zachyceny byly případy s žádostmi o přeposílání autorizačních SMS kódů nebo podvodné stránky slibující výhru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).