Hlavní navigace

Vzniká nová síť doručovacích boxů s chlazením OX.POINTS. Na spolupráci kývl už Rohlík.cz

17. 6. 2021

Sdílet

OX.POINTS Autor: CP4U

Společnost Conteg Payment4U (CP4U) začala budovat sdílenou síť doručovacích boxů OX.POINTS. Boxy mají být sdílené a firma je chce nabídnout všem subjektům z českého e-commerce, a integrovat maximální počet dopravců a e-shopů. První větší spolupráci už CP4U navázala s online supermarketem Rohlík.cz.

První boxy sítě stojí už v Praze u OC Máj na Národní třídě. Měsíčně chce firma budovat desítky doručovacích pointů a do konce příštího roku jich chce mít více než 1 000 po celém Česku. Dopravcům firma poskytne systém na rezervaci kapacit a pro uživatele uvolní aplikaci, která bude sloužit k odbavení zásilek. K dispozici bude i zákaznické centrum s nepřetržitým provozem.

Výdejní boxy OX.POINTS v OC Máj v Praze na Národní třídě.
Autor: CP4U

Výdejní boxy OX.POINTS v OC Máj v Praze na Národní třídě.

Samoobslužné doručovací boxy mají integrované chlazení, takže umožňují i doručování potravin. Dále obsahují zelenou střechu zachytávající kondenzovanou vodu z chlazení a automatickou dezinfekci UV zářením. Kromě výdeje mají zákazníkům umožnit i vracení zboží zpět e-shopům. Firma slibuje i zavedení konceptu Smart Cities, kdy chce boxy napojit na systémy měst. Občané by pak prostřednictvím sítě mohli například platit městské poplatky. 

„Sdílená ekonomika nám dává velký smysl, a tak jsem se společně s Contegem rozhodli vybudovat tuto síť, která bude sloužit Všem. Jedná se o rozdílové řešení, protože to není pouze hloupý výdejní box, ale jde o městský komponent, který budou moci využívat dopravci, e-shopy, koncový zákazníci mezi sebou a také města a obce, které jsme schopni zaintegrovat a nechat občany přes naše pointy platit městské poplatky nebo předávat dokumenty,“ říká výkonný ředitel CP4U Zdeněk Vacek.

Kromě Prahy má síť doručovacích boxů OX.POINTS zamířit i do dalších větších měst v Česku. „Lokality vybíráme, tak aby je zákazníci měli co nejdostupnější a mohli si zásilku vyzvednout ať už jsou v práci, doma nebo třeba na cestě městskou hromadnou dopravou. V tuto chvíli probíhá další vlna hledání vhodných lokalit a z již připravených lokalit se mohou zákazníci těšit například na FN Motol a místa v dalších městech jako je Brno, Plzeň, Teplice a další,“ vysvětluje obchodní ředitel firmy Jakub Schwarz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).