Hlavní navigace

Washingtonská policie terčem ransomware. Zaplaťte, nebo vyzradíme vaše informátory, vyhrožují hackeři

Sdílet

Ondřej Novák 29. 4. 2021
Bezpečnost - zranitelnost - šifrování Autor: Depositphotos

Hackeři požadují po washingtonské metropolitní policii 50 milionů dolarů, jinak hrozí vyzrazením identity informátorů v řadách pouličních gangů. Skupina kyberzločinců, kteří si říkají Babuk, údajně v pondělí ukradla 250 GB utajovaných policejních dat. Případem se zabývá FBI.

Skupina zveřejnila některá data na dark webu. Podle serveru Ars Technica jsou k nahlédnutí personální informace o policistech ze složky „Disciplinární spisy.“ Další obrázky naznačují, že kradená data obsahují jména a fotografie zájmových osob. Na dark webu se objevily i screenshoty složek Databáze gangů, reporty vedoucích, seznam zadržených a seznam se jmény a adresami tajných informátorů.

„Pokud se chcete vyhnout zveřejnění, radíme vám, abyste se nám ozvali co nejdříve. Pokud neodpovíte do tří dnů, začneme kontaktovat gangy za účelem vyzrazení informátorů,“ sdělili hackeři policii.

Washingtonská metropolitní policie únik potvrdila s tím, že se už prý podařilo zabránit dalším napadením policejní databáze a oddělení požádalo o spolupráci FBI. Šéf policistů Robert J. Contee pak vyzval veřejnost, aby dodržovala „dobrou kyber hygienu.“

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2021 7:59

  jirik66

  Dávat seznam informátorů do počítače je samozřejmě blbost. Teď mně ovšem napadá - i kdyby tam takový seznam nebyl, hackeři by si ho klidně mohli vytvořit. Jak policie dokáže že ten seznam není její? Jak z tohohle marastu ven?

 • 1. 5. 2021 11:02

  bez přezdívky

  Dnes už práskají i kopírky. Takže jediným, jakžtakž bezpečným řešením, je mechanický psací stroj a uhlový papír. A nejlépe mít takovéto údaje v přísně kontrolovaném počtu hlav.

 • 30. 4. 2021 10:11

  ...

  řešením je mít v počítači spousty falešných seznamů a exemplárně chytat a potrestat útočníky. Pokud tam měli jediný pravý seznam a ten jim unikl, i tak mají obrovský problém a musí informátory uklidit, ono se to někdy ven dostane.

  Nelze řešit vše pouze offline na papíře, i přes počítače existují cesty jak vše dostatečně dobře utajit a nechat bezpečně, jen to dá práci. U počítačů je výhoda, že vše umí zanechávat stopy, naopak když si někdo ofotí papír, žádnou stopu s tím nezanechá, chce to jen umět chytře využít výhody a zajistit nevýhody.

 • 3. 5. 2021 12:01

  JaaaJ

  Tak kopírky prostě nepřipojujte k síti :) problém vyřešen.