Hlavní navigace

Washingtonská policie terčem ransomware. Zaplaťte, nebo vyzradíme vaše informátory, vyhrožují hackeři

Sdílet

Ondřej Novák 29. 4. 2021

Hackeři požadují po washingtonské metropolitní policii 50 milionů dolarů, jinak hrozí vyzrazením identity informátorů v řadách pouličních gangů. Skupina kyberzločinců, kteří si říkají Babuk, údajně v pondělí ukradla 250 GB utajovaných policejních dat. Případem se zabývá FBI.

Skupina zveřejnila některá data na dark webu. Podle serveru Ars Technica jsou k nahlédnutí personální informace o policistech ze složky „Disciplinární spisy.“ Další obrázky naznačují, že kradená data obsahují jména a fotografie zájmových osob. Na dark webu se objevily i screenshoty složek Databáze gangů, reporty vedoucích, seznam zadržených a seznam se jmény a adresami tajných informátorů.

„Pokud se chcete vyhnout zveřejnění, radíme vám, abyste se nám ozvali co nejdříve. Pokud neodpovíte do tří dnů, začneme kontaktovat gangy za účelem vyzrazení informátorů,“ sdělili hackeři policii.

Washingtonská metropolitní policie únik potvrdila s tím, že se už prý podařilo zabránit dalším napadením policejní databáze a oddělení požádalo o spolupráci FBI. Šéf policistů Robert J. Contee pak vyzval veřejnost, aby dodržovala „dobrou kyber hygienu.“

Našli jste v článku chybu?