Hlavní navigace

Webtrh opět mění majitele. Ten slibuje lepší vzhled a nové funkce

Sdílet

Jan Sedlák 28. 6. 2021
Webtrh Autor: Webtrh

Služba Webtrh.cz opět mění majitele. Podle informace na fóru se jím má stát společnost Netter sídlící v Hradci Králové a Opatovicích nad Labem. V obchodním rejstříku nicméně změny ještě propsány nejsou. Společníky tam nadále jsou Martin Schlemmer a DeCP investing group. Ta do Webtrhu vstupovala v lednu loňského roku.

Za Netterem stojí Jakub Glos. Firma se zabývá vývojem webů, webhostingem, SEO, copywritingem, PPC a dalšími přidruženými oblastmi.

Nový majitel má postupně představit nové funkce Webtrhu. Má jít o katalog freelancerů a firem v IT službách, WordPress hosting, úložiště dat, tvorba a prodej WordPress šablon, výuková akademie, zveřejňované podvody firem, znalostní testy, analytický nástroj pro weby nebo kolo štěstí.

Úprav má doznat i design. “Zde plánujeme změnu zpět do starých kolejí. Při redesignu budeme vycházet z již nové verze Webtrhu, kterou přestylujeme do starého kabátu při zachování barev, rozložení a funkcí ze staré verze. Jde nám o to, aby byl nový vzhled a UX přijatelný pro všechny a přepnutí na něj bylo příjemnou změnou a ne nucenou adaptací,” informuje Glos.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 6. 2021 13:15

  bez přezdívky

  Důkazem toho jak se mění časy a proč stará klasická diskuze (a stará diskuzní fora) už nemá smysl, je mazání postů zde na lupa.cz
  Člověk se tu lehce naveze do pana Jirsáka a nebo jinde do Webtrhu (který umřel někdy kolem roku 2010-2012, kdy se z něj ztratili silné osobnosti) a hned má zde posty smazané.
  Na Lupě už dávno vládne korektnost a nutnost autocenzury. Smutný stav vypovídající o současné době, která nesnese fakta, ale jen do pokrytecké zcenzurované novočeštiny zapsané věty postrádající emoce, tak aby se náhodou někdo necítil ukřivděný.

  Jinak poznámka pro cenzory na Lupa.cz: pokud někdo nesnese cizí názor, který často nevypovídá nic o tom o kom se v něm píše, ale jen o jeho autorovi, tak je mi vás líto a popravdě nastal čas tu diskuzi zcela vypnout. Osobně na korporátem střižený styl komunikace moc zvědavý nejsem.

 • 28. 6. 2021 15:07

  bez přezdívky

  Chtel bych se zeptat na jen vzdalene souvisejici vec:

  vzhledem k tomu, ze format klasickych diskuzi trochu skomira a nahradil ho napr. FB, je realne, ze bych (nebo kdokoli) provozoval FB skupinu, ale vse bych si archivoval a v pripade, ze bych se s FB nepohodl, bych komlet obsah tech diskuzi preklopil na beznou webovou diskuzni technologii?

  2)

  Nebo jeste lepe: provozovat to soucasne v syncu .. ?

  3)
  Je nejak resitelne to, ze FB postrada spoustu zakladnich funkci, ktera bezne i obycejna fora maji? (od drobnosti po dul. veci bych sepsal minimalne k deseti funkcionalitam)
  Jde to nejak resit na FB? (napr. nejaka nadstavba prohlizece, plugin, neco, co by se vsem zajemcum o diskutovani v dane fb skupine, doporucilo)
  Nebo je neco, cim jit na normalnim webovym foru vic vstric ocekavanim a zvykum soucasnych internetovych uzivatelu, zvychlych na fb a ost. soc. site?

  28. 6. 2021, 15:09 editováno autorem komentáře

 • 29. 6. 2021 13:24

  bez přezdívky

  Toto je neřešitelný problém starých fór. Jakákoli snaha je spojit s nějakou sociální sítí má výsledek v dodání uživatelů na onu sociální síť. Navíc pokud se k tomu použije nástroj třetí stran, tak po čase se to vždy obrátí proti provozovateli fóra. Třetí strana si do toho vždy velmi ráda přidá nějakou mezivrstvu na které se pokusí uživatele chvilku podržet. (třeba formou vlastního chatu nebo jinou diskuzní nadstavbou)
  Pro klasická fóra dává smysl zajistit:
  - kvalitní strukturu
  - kvalitní komunitu
  A to i za předpokladu, že na nich zůstane 1% původního maxima. A užívat si malé ale snad srdečnější komunity.
  Třeba Webtrh byl skvělý v roce 2009, tehdy tam lidi řešili otázky v začátcích svých nyní i miliardových projektů.
  Od doby prvního redesignu a snahy z toho tahat peníze se z toho stal trvalý úpadek. Snažila se na to navázat různá jiná fóra, která snad až na webdeal jsou off.
  Core komunita je ale už úplně jinde. (Třeba na telegramu)