Hlavní navigace

Xerox potvrdil nabídku na HP, nabízí 33 miliard dolarů, HP ale zatím vyčkává

8. 11. 2019

Sdílet

Tiskárna Autor: Depositphotos

Xerox za HP Inc. nakonec nabídl 22 dolarů za akcii, tedy dohromady 33 miliard dolarů (760 miliard korun), společnost HP obdržení nabídky potvrdila, ale nijak se k ní zatím nevyjádřila.

Podle Bloombergu společnost nepociťuje žádný tlak, který by jí nutil k rychlému rozhodnutí. „Správní rada HP se snaží vytvořit pro akcionáře co největší hodnotu a není přesvědčena, že prodej společnosti Xerox by byl správným krokem. Rada také necítí žádný tlak na rychlou reakci,“ cituje agentura zdroje obeznámené s jednáními, kteří si ale nepřáli být jmenováni. Xerox přitom nastavil časový limit pro odpověď do týdne. Háček může být v tom, že Xerox údajně (podle CNBC) nabízí jen 77 % hodnoty „v hotovosti“ a zbytek mají tvořit akcie Xeroxu.

Souvislosti: Xerox by rád koupil HP, zvažuje nabídku 

HP Inc., výrobce počítačů a tiskáren pro koncový i firemní segment, představuje tu méně úspěšnou část v roce 2015 rozděleného IT obra. Firma se dlouhodobě potýká s řadou problémů, naposledy společnost silně zasáhl trend rychle klesající potřeby tištěných dokumentů. Jen minulý měsíc společnost oznámila plán na zrušení 9 000 pracovních míst (16 % aktuálního počtu zaměstnanců) z důvodu další restrukturalizace. Tržní hodnota společnosti před oznámením nabídky dělala přibližně 27 miliard dolarů (asi 622 miliard Kč). Cena akcií HP zažívala od října 2018 prakticky nepřetržitou jízdu z kopce, ta dosáhla svého současného dna trochu symbolicky opět v říjnu letošního roku na ceně 16 dolarů za akcii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).