Hlavní navigace

Xixoio a SimpleCell odkládají kontroverzní prodej tokenů, důvodem má být Ukrajina

8. 3. 2022

Sdílet

Richard Watzke, XIXOIO Autor: XIXOIO

Společnosti Xixoio a SimpleCell odkládají spuštění prodeje tokenů SCX. Podniky tímto způsobem chtějí vybrat nižší stovky milionů na dokončení chytrého elektroměru komunikujícího v IoT síti Sigfox.

Dočasné odložení startu prodeje je podle vyjádření Xixoio situace na Ukrajině. Technicky má být údajně projekt připraven.

“Probíhající válka na Ukrajině výrazně ovlivní celou Evropu, ne-li celý svět a my v tuto chvíli nejsme schopni kvalifikovaně odhadnout jak. To má přímý vliv na tzv. feasibility study (studii proveditelnosti), která je nedílnou součástí každého projektu, který prochází IPCO procesem. V tuto chvíli nejsme v rámci studie schopni odhadnout, jaký bude mít válka dopad na dodavatelsko-odběratelský řetězec potřebný pro reálnou produkci chytrých elektroměrů,” uvádí Xixoio.

Xixoio a SimpleCell udělaly investorskou roadshow, kam údajně přišly stovky zájemců. Hlášky, které na těchto vystoupeních zazněly, opět nebudí důvěru. Stejně bizarní bylo vystoupení obou firem na tiskové konferenci, což jsme na Lupě rozebírali.

Xixoio nyní na ukázku emituje demo verzi tokenu SXC, na který nemají být vázána žádná práva. Koupit lze token za korunu.

“Tím Xixoio eliminuje riziko pro kupující, ale může i se symbolickým minimem fakticky získaných prostředků demonstrovat, že firma tokenizovaného projektu získá kapitál, držitel získá token (v tomto případě jeho demo verzi) a pokud ho přivedl obchodník, tak ten získá do svého obchodního stromu klienta. Vše bude transparentně a nesmazatelně zapsané na Blockchainu Genesis (permissioned blockchain s prvky AML/KYC připraven pro EU regulaci kryptoaktiv MiCA). Zároveň držitel této demo verze Tokenu SCX za 1 Kč získá přístup do aplikací Xixoio a bude mít tak nejaktuálnější informace jak o budoucím vývoji projektu, tak o dalších projektech a firmách, které budou v budoucnu tokenizovány. Cílem XIXOIO v tuto chvíli tedy není získávat z prodeje tokenů prostředky za každou cenu a vystavovat jejich držitele neakceptovatelnému riziku, ale jasně prokázat, že je schopno tokenizovat jakoukoliv firmu z EU, která splní potřebné podmínky,” snaží se dále přesvědčovat nepříliš důvěryhodná firma.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2022 18:27

  sax

  Platit za to, aby mi někdo posílal obchodní nabídky, to už je docela originální business case. GL

 • 8. 3. 2022 19:32

  Zek

  Tomu říkám smůla. Myslím samozřejmě pro nás :D

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).