Hlavní navigace

Youtubeři chtějí spustit internetovou investigativní televizi

Sdílet

Filip Rožánek 26. 10. 2020

Dva internetoví tvůrci Martin Klesnil a Patrik Fiala by chtěli založit webovou televizi zaměřenou na investigativní reportáže. Na projekt s názvem Vize vybírají peníze prostřednictvím sbírky na Hithitu. Dvojice je známá z YouTube, kde nejprve natáčela pranky, s nimiž poté přešla na Stream.cz. Dnes na této platformě natáčí rozhovory pod názvem U Kulatého stolu. Pro portál Stream.cz připravili Klesnil s Fialou také seriál Černota, v němž nabídli záběry z pražského podsvětí.

„Bohužel jsme kvůli určitým skutečnostem nemohli ve spolupráci se Seznamem nadále pokračovat. Věřím ale, že dokážeme oslovit jak naše stálé diváky, tak i novou cílovou skupinu a zformovat z ní diváckou základnu, která netoleruje porušování zákona a záleží jí na společnosti, ve které žije,“  říká Martin Klesnil. 

Autoři tvrdí, že pro veřejnoprávní média je jejich práce „občas až příliš kontroverzní“, tvořit nechtějí ani pro soukromníky. Ve svém projektu chtějí „upozorňovat na problémy, před kterými velká média zavírají oči“. Má jít o odhalování metod podvodníků, tyranů, násilníků a dalších kriminálníků. 

„K tomu všemu ale potřebujeme nezávislé médium, ve kterém nám nikdo nebude říkat, o čem a kdy můžeme veřejnost informovat,“ píší tvůrci, kteří chystají sérii o drogových dealerech v centru Prahy, o aktivních skupinách domobrany nebo romských osadách na východním Slovensku.

Pro sbírku si stanovili tři mety. Pokud vyberou 700 tisíc korun, dokončí výše uvedená rozpracovaná témata. Pokud vyberou 1,9 milionu korun, začnou s natáčením dalších reportáží. A při dosažení třetí mety v podobě částky 2,9 milionu korun založí internetovou televizi Vize včetně navázání spolupráce s právníky a dalšími tvůrci. 

Do konce sbírky zbývá 24 dnů, dosud vybrali přes 579 tisíc korun. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2020 11:10

  Jehovista

  Navrh na investigativni reportaz: Co stoji za vetou "Bohužel jsme kvůli určitým skutečnostem nemohli ve spolupráci se Seznamem nadále pokračovat"?

 • 26. 10. 2020 11:58

  maxXx

  Na tom z mého pohledu asi není třeba nic vyšetřovat. Jejich video platforma stojí po technické stránce úplně za nic. (Roky nefunkční podpora chromecastu, andorid app má neustále nějaké problémy, aplikace na Tizenu je schopná zaseknout celou televizi, na androidTV také furt něco). Webová podoba je po přechodu na brand Televize seznam pro uživatele zmatečná a nepřehledná. Kdo mohl, ten utekl na Youtube nebo na MallTV (např. Blaník, Pořady Ludka Staňka atd.), mnoho pořadů skončilo kvůli sledovanosti, která plyne z bídné platformy (např. New Game+).

 • 27. 10. 2020 1:38

  bez přezdívky

  Kluci chtějí dělat investigativní TV, ale když jsem viděl jejich kulatý stůl, kde v podstatě přitakáváli nějakému nesnášenlivému "hejtrovi" (na jméno toho hosta si teď nevzpomenu), který v jejich pořadu velmi hrubě, ale především lživě útočil na některé členy veřejnoprávní Rady ČT, nejsem si jistý, že mě jejich další TV počin bude zajímat. Na druhou stranu, pořad "Černota" (konkrétně série o dealerech v centru Prahy) potenciál rozhodně měla.

 • 27. 10. 2020 8:41

  Random Guy (neregistrovaný) ---.biz.spectrum.com

  Porad Cernota - Rekli tam proc policajti na vaclavaku nevidi prodej drog nebo ne? Doslo na zaklade toho alespon k obvineni par policajtu? Nebo to bylo konstatovani situace bez jakehokoliv zaveru? Nevidel jsem, rad bych se zeptal.

 • 27. 10. 2020 1:15

  bez přezdívky

  K čemu nějaké aplikace pro TV, když Seznam vysílá v HbbTV? Zrovna odchod naprosto nezábavného a nesledovaného Staňka na Mall.tv je irelevantní. Řekl bych ale, že velká ztráta pro Seznam byl odchod mj. Dušana Majera, jehož pořady patřily ke špičce, co se vědy a výzkumu vesmíru týče.