Hlavní navigace

Parlamentní televize 24cz neobnoví vysílání, propustí zaměstnance

26. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 9. 2007

Vysílání satelitní a kabelové televize 24cz, zaměřené na vysílání přímých přenosů z Parlamentu a politické diskuse, nebude obnoveno a stanice zanikne. Serveru DigiZone.cz to potvrdil generální ředitel 24cz Daniel Častvaj. Ve čtvrtek proběhne schůzka, na které Častvaj oficiálně oznámí konec vysílání zaměstnancům společnosti Region Media, která vlastní vysílací licenci 24cz.

Parlamentní kanál nevysílá od konce srpna, kdy se Region Media dostala do platební neschopnosti kvůli exekuci majetku jejího vlastníka, podnikatele v realitách Miloše Červenky. Exekuci iniciovala společnost PPF Investments, od které si vzal Červenka půjčku na své podnikání. Exekuce ještě nenabyla právní moci, ale znemožnila další pokračování vysílání, připustil Častvaj.

MM socky3

24cz nyní bude muset propustit šest zaměstnanců a externích spolupracovníků. Stanice v této podobě ale měla stejně skončit, Červenka ji chtěl nahradit šířeji zaměřenou zpravodajsky-publicistikou televizí 24 Plus. Licenci pro satelitní vysílání tohoto kanálu udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) letos v dubnu a odstartovat by měla nejpozději v březnu 2008. Zda se tak opravdu stane, je nyní podle Častvaje „hádáním z křišťálové koule“.

Se startem ostatních projektů, tedy 24 Plus, ale také TV Ona a R 1, nadále počítáme, řekl Častvaj serveru DigiZone.cz. Schůzka ohledně ukončení vysílání 24cz podle něj proběhne ve čtvrtek proto, že jde o poslední pracovní den před 30. zářím, kdy televizi uběhne zákonem stanovená lhůta třiceti dní, po které provozovatel může v jednom kalendářním roce přerušit vysílání, aniž by přišel o licenci. O tu by ale 24cz měla přijít už nyní, protože vysílání přerušila několik dní předtím, než o to oficiálně požádala RRTV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.