Hlavní navigace

2i.cz: nový český image hosting s otevřeným API

14. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost PhotoWorx, která provozuje mimo jiných webů také službu pro sdílení a publikování fotek AlbumFotek.cz, představila nový projekt. Je jím tzv. image hosting 2i.cz, tedy další služba pro rychlé online publikování obrázků. Na takto zveřejněné obrázky se pak dá jednoduše odkázat nebo je lze vložit třeba do příspěvku v diskusním fóru. Image hosting společnosti PhotoWorx konkrétně podporuje obrázky ve formátech JPEG, GIF a PNG. Množství uložených obrázků na jednoho uživatele není omezeno.…

Společnost PhotoWorx, která provozuje mimo jiných webů také službu pro sdílení a publikování fotek AlbumFotek.cz, představila nový projekt. Je jím tzv. image hosting 2i.cz, tedy další služba pro rychlé online publikování obrázků. Na takto zveřejněné obrázky se pak dá jednoduše odkázat nebo je lze vložit třeba do příspěvku v diskusním fóru. Image hosting společnosti PhotoWorx konkrétně podporuje obrázky ve formátech JPEG, GIF a PNG. Množství uložených obrázků na jednoho uživatele není omezeno. Jeden obrázek však nesmí mít více než 10 MB. Erotické obrázky jsou zakázány.

2i.cz automaticky vygeneruje (X)HTML kód nebo BBCode pro vložení obrázku ve formě automaticky vygenerovaného náhledu právě třeba do zmiňovaného diskusního fóra. Pro provozovatele diskusních fór a podobných služeb je připraveno API, které má umožnit spolupráci služby 2i.cz s projekty třetích stran. Pro ještě snadnější integraci do oblíbených open source diskusních fór a redakčních systému, jako jsou phpBB, Drupal, WordPress či phpNuke, chystáme v brzké době předpřipravené moduly, které budou využívat existujícího API 2i.cz, uvádí společnost PhotoWorx ve své tiskové zprávě.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.