Hlavní navigace

50 000 Kč pro autora nejlepších stránek pro děti

28. 1. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ne, nelekejte se, tento článek nemá žádnou souvislost s aférou Internetové distribuce dětské pornografie, kterou v posledních dnech média neustále přetřásají. Jde o zcela seriózní soutěž, která byla vyhlášena v rámci Března - měsíce Internetu.

Ve snaze podpořit obsah českého Internetu věnovaný volnému času dětí vyhlašují v těchto dnech organizátoři kampaně Březen – měsíc Internetu soutěž o nejlepší www stránky určené dětem a mládeži. Soutěžní návrhy mohou autoři nebo autorské kolektivy přihlásit do 17. března. Garantem soutěže je Asociace poskytovatelů obsahu Internetu (APO).

Soutěž je otevřena všem organizacím a jednotlivcům, kteří vytvoří návrh www stránky určené dětem ve věku přibližně 7–12 let. Autoři vítězného návrhu obdrží od organizátorů kampaně Březen – měsíc Internetu do 31. března 1999 grant ve výši 50 000 Kč, přičemž. Vítězný projekt se samozřejmě objeví také v on-line podobě.

Jako základní hodnotící kritéria v oblasti obsahu předloženého návrhu stanovili vyhlašovatelé soutěže kvalitu, srozumitelnost a přitažlivost, v oblasti grafiky pak kreativitu, přehlednost a přitažlivost. Porota složená ze zástupců týdeníku Profit, který je organizátorem kampaně Březen – měsíc Internetu, APO, internetových publicistů a „dětských“ porotců bude každé kritérium hodnotit známkou od jedné do tří, přičemž známka 1 je výborná. Vítěz bude vyrozuměn písemně a výsledky soutěže budou představeny na slavnostním zakončení kampaně Březen – měsíc Internetu.

UXD

Soutěžní podmínky jsou k dispozici na oficiálním serveru kampaně Březen – měsíc Internetu. A pozor – musíte se přihlásit nejpozději do 1. března 1999.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.