Hlavní navigace

80 procent diváků Astry v ČR a SR přijímá obě hlavní satelitní pozice

Více než 80 % předplatitelů v České republice a na Slovensku, kteří přijímají signál od společnosti SES Astra, má k dispozici jak signál z pozice 23,5 st. východně, tak i 19,2 st. východně. Využívá tedy tzv. Duo LNB, které umožní sledování programů z obou pozic najednou. Myslí si to ředitel společnosti Astra Central and Eastern Europe Martin C. Kubacki.

V současné době se orientuje pozice 23,5 st. východně především na Českou republiku, Slovensko, Chorvatsko a Maďarsko, ale se satelitem Astra 3B se naše působnost rozšíří, uvedl Kubacki. Díky této skutečnosti bude tedy mnohem více zákazníků moci využít Duo LNB. Kubacki se zároveň v rozhovoru zmínil o terestrické digitalizaci, která postupuje dle jeho názoru rozhodně pomaleji než v zemích západní Evropy, což však rozhodně není problém satelitu.

Provozovatelé jako CS Link a Skylink nabízejí široký výběr kanálů a základní balíček za jednorázovou platbu. To je to, co zákazníci požadují a proč oba subjekty zaznamenaly takový růst, konstatoval ředitel Astra Central and Eastern Europe a dodal, že právě díky vypuštění satelitu Astra 3B bude mít snadný přístup k digitalizaci prostřednictvím satelitu mnohem více lidí a tato skutečnost přitáhne nové publikum. Astra díky tomuto kroku získá také diváky na Balkáně. Jako ideální zemi pro expanzi by viděl Kubacki např. Srbsko.

Našli jste v článku chybu?