Hlavní navigace

Acronis představil portfólio nových bezpečnostních produktů

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Acronis, která se doposud zaměřovala na zálohovací software, představila svůj nový produkt Acronis Backup and Security 2010, jenž má uživatelům z řad domácností nabídnout ochranu dat i před malwarem. Acronis uvedení bezpečnostního řešení avizoval již dříve. Jak řešení pro zálohování a obnovu, tak bezpečnostní řešení jsou ve své podstatě zaměřena na ochranu informací. Ať dojde ke smazání souboru, jeho narušení nebo infekci, má to pro uživatele stejný efekt. Jejich zpětná vazba nám…

Společnost Acronis, která se doposud zaměřovala na zálohovací software, představila svůj nový produkt Acronis Backup and Security 2010, jenž má uživatelům z řad domácností nabídnout ochranu dat i před malwarem. Acronis uvedení bezpečnostního řešení avizoval již dříve. Jak řešení pro zálohování a obnovu, tak bezpečnostní řešení jsou ve své podstatě zaměřena na ochranu informací. Ať dojde ke smazání souboru, jeho narušení nebo infekci, má to pro uživatele stejný efekt. Jejich zpětná vazba nám ukazuje, že dochází ke sbližování tradičních řešení pro obnovu po haváriích s bezpečnostními řešeními pod jednotný pojem celkové ochrany informací, uvedl Jason Donahue, výkonný ředitel společnosti Acronis.

Acronis Backup and Security 2010 tedy umí zálohovat vybrané soubory i kompletní obsah disku a podporuje i zálohování do online úložiště. V základní verzi je k dispozici 5 GB prostoru pro záložní kopie, Premium edice nabízí uskladnění až 250 GB dat. Z bezpečnostních nástrojů uživatelům tento balíček poskytuje ochranu před malwarem, antispamový filtr a ochranu před phishingem. Cena na našem trhu je stanovena na 1349 korun bez DPH. Vedle tohoto balíčku bude společnost Acronis nabízet také Acronis Internet Security Suite 2010 (obsahuje např. antivir nebo firewall, ale nemá zálohovací funkce) a samostatný Acronis Antivirus 2010 doplněný o ochranu před spywarem a phishingem. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.