Hlavní navigace

Active ISP zamíchá českým webhostingem

1. 6. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská webhostingová společnost Active ISP dnes oznámila odkoupení 60procentního podílu v Globe Internet, s. r. o. Zbývající podíl drží Zoner Software, přímý konkurent Globe. Cena akvizice není známa, zástupci společností pouze uvedli, že větší část proběhla ve finančních prostředcích, ostatní v akciích. Active ISP plánuje další akvizice v Polsku a Maďarsku. V České republice pak chce pro region střední Evropy provozovat operační středisko. Active ISP je registrátorem domén .com, .net a .org,…

Evropská webhostingová společnost Active ISP dnes oznámila odkoupení 60procentního podílu v Globe Internet, s. r. o. Zbývající podíl drží Zoner Software, přímý konkurent Globe. Cena akvizice není známa, zástupci společností pouze uvedli, že větší část proběhla ve finančních prostředcích, ostatní v akciích. Active ISP plánuje další akvizice v Polsku a Maďarsku. V České republice pak chce pro region střední Evropy provozovat operační středisko. Active ISP je registrátorem domén .com, .net a .org, což by se mělo odrazit ve snížení registračních poplatků a v zavedení dalších služeb. Active ISP loni dosáhl obratu 22,3 milionů eur se 170 zaměstnanci. Globe Internet ve stejném období zaznamenal s 80 zaměstnanci obrat kolem dvou milionů eur.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.