Hlavní navigace

Adrian Sarbu poradil Nově s programovým schématem

12. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2007

Šedá eminence nejsledovanější české televize přiletěla do Prahy. Důvodem cesty Adraina Sarbu, provozního ředitele firmy vlastnící Novu – CME, do české metropole bylo mj. jarní programové schéma této televize. Rumunský podnikatel tak mohl rozhodnout o tom, co diváci v Česku uvidí začátkem roku 2008 za seriály. O návštěvě „superšéfa“ Novy se zmínil deník E15.

Ano byl tu, potvrdila E15 informaci tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková, ale hned dodala: Interní záležitosti či rozhodnutí nechceme komentovat. Jarní programové schéma bude podle jejích slov zveřejněno někdy v průběhu ledna nebo února.

Který z připravovaných nebo akvizičních programů dostal zelenou, se nepodařilo zjistit. Nova o nich vytrvale odmítá mluvit. Zvažovaných variant však není mnoho. O tom, který z připravovaných seriálů půjde skutečně do výroby, totiž Sarbu rozhoduje na základě již natočených pilotních dílů jednotlivých sérií, rozebírá jarní Novu E15.

Mobile Internet Forum 2022

Podle listu, který se odkazuje na dříve zveřejněné informace, Nova zvažuje natočit buď vlastní sitcom, nebo kriminální seriál. Zelenou už prý dostala série ženských příběhů Terezy Kopáčové, která má být podle E15 ve výrobě. Kromě toho Nova počítá s pokračováním seriálů Ordinace v růžové zahradě, Ulice a novou soutěží X-Factor.

Mimochodem, celkové příjmy televize Nova za rok 2008 odhaduje společnost Morgan Joseph & Co. až na 6,6 miliardy korun.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.