Hlavní navigace

AdSense možná zamíří do aplikací pro iPhone a Android

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google doposud striktně zakazoval implementovat Google AdSense do softwaru, ovšem v rámci hledání nových příležitostí pro zobrazování reklamy nyní přichází alespoň s testováním Google AdSense v aplikacích pro komunikátor Apple iPhone a zařízení s platformou Android. Zájemci z řad vývojářů mobilních aplikací se mohou přihlásit do pilotního testování. Musí však splnit několik podmínek. Jejich aplikace musí být poskytována bezplatně a zajistit alespoň 100 000 zobrazení inzerátů denně, což už chce…

Google doposud striktně zakazoval implementovat Google AdSense do softwaru, ovšem v rámci hledání nových příležitostí pro zobrazování reklamy nyní přichází alespoň s testováním Google AdSense v aplikacích pro komunikátor Apple iPhone a zařízení s platformou Android. Zájemci z řad vývojářů mobilních aplikací se mohou přihlásit do pilotního testování. Musí však splnit několik podmínek. Jejich aplikace musí být poskytována bezplatně a zajistit alespoň 100 000 zobrazení inzerátů denně, což už chce jistou uživatelskou základnu.

Mobilní AdSense se zatím týká výhradně aplikací pro iPhone nebo Android. Vývojáři softwaru třeba pro Symbian nebo Windows Mobile si (minimálně zatím) musí nechat zajít chuť. Google si slibuje, že mobilní AdSense podpoří vývoj nových bezplatných aplikací. Počítá jak s textovou reklamou, tak s klasickými grafickými bannery. Faktem je, že v poslední době se snaží s AdSense proniknout do všech možných oblastí. Nedávno přišel například s programem pro zaparkované domény nebo webové mapy. (AdSense Inside)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).