Hlavní navigace

Alza mezi hamburgery. E-shop dodal výdejní box do prvního fast-foodu

Jan Beránek

Vyzvednout si zásilku a k tomu si dát něco rychlého k jídlu. Nový koncept e-shopu z pražských Holešovic ožívá.

Původně to mělo být KFC, nakonec je to ale Burger King. První AlzaBox mezi fritézami se už objevil nedaleko pražské stanice metra Můstek. E-shop má uzavřenou smlouvu se společností Amrest, která kromě již zmíněných fast-foodových značek provozuje v tuzemsku třeba také Starbucks. 

Dohodu o spolupráci uzavřela Alza s Amrestem na začátku letošního roku. „Jednání proběhla hladce, rychlejšímu zprovoznění schránek bránil pouze převis poptávky na straně výrobce. Nový AlzaBox je vůbec první výdejní místo Alzy umístěné přímo v historickém centru Prahy,“ vysvětluje mluvčí Alza.cz Šárka Jakoubková.

Content 2017 - tip Footshop


Autor: Alza.cz

Alza je jediný e-shop, který provozuje vlastní výdejní skříně. První instaloval loni a dnes jich má v Praze a okolí celkem sedmadvacet. Počet zásilek směřujících do samoobslužných boxů se skokově zvýšil především během loňského prosince. Nejpoužívanější byl AlzaBox v obchodním centru na pražské Floře.

„Poslední výdejní schránky mimo Středočeský kraj jsme instalovali v květnu letošního roku v Teplicích a Litoměřicích. Aktuálně provozujeme celkem 30 AlzaBoxů,“ dodává Jakoubková s tím, že ještě před startem vánoční sezóny jich chtějí otevřít další dvacítku.

Našli jste v článku chybu?
15. 7. 2015 21:59

sázím na to, že během pár let snad začně Alza konkurovat svojí logistikou i České Poště, ale dobře jim tak ;-)

16. 7. 2015 0:12
Oleo Mac (neregistrovaný)

jako v tom jak lakujou klienty a v 99 procentech zboží do alzaboxu dorazí mnohem později než uvádí v objednávce?