Hlavní navigace

AlzaBoxy mezi kuřaty. Obchod dodá samoobslužné skříně na pobočky KFC

18. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyzvednout zásilku a na cestu domů si dát něco malého k snědku. Alza chce rozšířit svou síť výdejních automatů.

Holešovický e-shop pokračuje v rozšiřování své výdejní sítě. Potom, co na podzim otevíral velké showroomy, se teď snaží proniknout i na další místa s velkou koncentrací lidí. 

První smlouva letošního roku tak umístí AlzaBoxy do KFC. "Mají dlouhou provozní dobu, vysokou koncentraci zákazníků a vynikající dopravní dostupnost,“ vysvětluje mluvčí obchodu Šárka Jakoubková.

Alza je jediný e-shop, který provozuje vlastní výdejní skříně. První instaloval loni a dnes jich má v Praze a okolí celkem sedmadvacet. Počet zásilek směřujících do samoobslužných boxů se skokově zvýšil především během loňského prosince. Nejpoužívanější byl AlzaBox v obchodním centru na pražské Floře. 

MMF tip early

S konceptem výdejních boxů přišel na tuzemský trh Tomáš Čupr s Mitonem v podobě služby s názvem Kouzelná almara už v roce 2013. 

Po pár měsících fungování ale firmu převzala konkurenční síť balíkomatů InPost, kterou provozuje společnost IN TIME, a Kouzelná almara jako samostatná značka skončila. Přechod se zároveň neobešel bez problémů. Své vlastní samoobslužné výdejny loni začala instalovat i Česká pošta

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).