Hlavní navigace

Alza rozšiřuje AlzaBoxy do krajů. Na řadu přišly severní Čechy

15. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražský e-shop pokračuje v expanzi se svými výdejními boxy. Poprvé vyráží i mimo Prahu a okolí.

Teplice a Litoměřice. První vlajky zapíchla Alza právě v těchto městech. Rozšiřuje tak sedmadvacítku míst v Praze a okolí, které budovali během minulého roku. Nejpoužívanější AlzaBox stojí v obchodním centru na pražské Floře.

Podle mluvčí e-shopu Šárky Jakoubkové v Teplicích zbudovali výdejní místo namísto otevírání pobočky. Teplický AlzaBox se nachází přímo v historickém centru města, v Litoměřicích je instalován u Obchodní galerie Na Soutoku. 

Alza je jediným e-shopem, který si provozuje vlastní síť výdejních skříní. A letos ji chce ještě rozšiřovat. „Uzavřeli jsme dohodu o spolupráci s provozovatelem restaurací rychlého občerstvení, společností Amrest. V tuto chvíli jsou již vybrány konkrétní provozovny, ve kterých budou AlzaBoxy umístěny,“ tvrdí Jakoubková s tím, že instalace v prodejnách KFC by měla proběhnout v následujících týdnech. Celou akci prý brzdí výrobce boxů.

ebf - tip do článku - debata

S konceptem výdejních boxů přišel na tuzemský trh Tomáš Čupr s Mitonem v podobě služby s názvem Kouzelná almara už v roce 2013. 

Po pár měsících fungování ale firmu převzala konkurenční síť balíkomatů InPost, kterou provozuje společnost IN TIME, a Kouzelná almara jako samostatná značka skončila. Přechod se zároveň neobešel bez problémů. Své vlastní samoobslužné výdejny loni začala instalovat i Česká pošta

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).