Hlavní navigace

Amapy.cz podporují hledání trasy pro cestu autobusem a vlakem

1. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavé novinky se dočkaly Amapy.cz od Centrum Holdings. Podporují hledání a navržení trasy pro cestu z bodu A do bodu B i pro uživatele, kteří hodlají využít autobusu či vlaku. Konkurenční webové mapy obvykle tuto funkci omezují na cestu automobilem nebo přinejlepším pěšky. Nyní už není třeba na mapě hledat ikonku MHD, vlaku, či autobusu a potom složitě dohledávat spojení. Stačí napsat výchozí a cílovou adresu, vybrat dopravní prostředek a náš systém vyhledá nejbližší zastávky a nabídne…

Zajímavé novinky se dočkaly Amapy.cz od Centrum Holdings. Podporují hledání a navržení trasy pro cestu z bodu A do bodu B i pro uživatele, kteří hodlají využít autobusu či vlaku. Konkurenční webové mapy obvykle tuto funkci omezují na cestu automobilem nebo přinejlepším pěšky. Nyní už není třeba na mapě hledat ikonku MHD, vlaku, či autobusu a potom složitě dohledávat spojení. Stačí napsat výchozí a cílovou adresu, vybrat dopravní prostředek a náš systém vyhledá nejbližší zastávky a nabídne spojení, říká k novince Jiří Vojáček, vedoucí vývojového týmu Amapy.cz.

Původní verze dnešní služby Amapy.cz byla portálem Atlas.cz představena již před deseti lety. Po spojení s portálem Centrum.cz pak Amapy.cz vytlačily z portfólia Centrum Holdings dříve konkurenční SuperMapy.cz. V současnosti na Amapy.cz přichází přes denně 20 000 uživatelů, kteří nejčastěji vyhledávají historické památky, restaurace, ale také spojení MHD či vlaků. Již z dřívějška Amapy.cz umožňují export vyhledané trasy do nejrozšířenějších typů navigací TomTom či Garmin. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.