Hlavní navigace

Amazon spouští obchod s filmy a seriály

Jiří Macich ml.

Známý internetový obchod Amazon rozšiřuje své portfólio o obchod s videem Amazon Unbox, ze kterého si mohou zákazníci za poplatek stáhnout vybraný film či seriál. Nabídka je velice pestrá a obsahuje řadu zahraničních hitů poslední doby. Amazon slibuje zhruba tisíc titulů od třiceti společností. Ceny jsou relativně přijatelné, i když našinec to může vidět jinak. Například za jeden díl některého ze seriálů si Amazon účtuje 1,99 dolaru. Cena filmů se pohybuje mezi 7,99 a 14,99 dolary.

Známý internetový obchod Amazon rozšiřuje své portfólio o obchod s videem Amazon Unbox, ze kterého si mohou zákazníci za poplatek stáhnout vybraný film či seriál. Nabídka je velice pestrá a obsahuje řadu zahraničních hitů poslední doby.

Amazon slibuje zhruba tisíc titulů od třiceti společností. Ceny jsou relativně přijatelné, i když našinec to může vidět jinak. Například za jeden díl některého ze seriálů si Amazon účtuje 1,99 dolaru. Cena filmů se pohybuje mezi 7,99 a 14,99 dolary.

Marcom

Video je nabízené ve formátu Windows Media Video s DRM pro počítač nebo ve speciálním formátu pro různé přenosné přehrávače. Zatím je podporováno šest zařízení: Zen Vision, Zen Vision:M, Toshiba Gigabeat S, Archos AV 500, Archos AV 700 a iRiver PMC. Populární iPod není podporován. Stažené video bude možné vypálit na DVD, ovšem přehratelné bude jenom na počítači. Nikoliv ve stolním přehrávači.

Hodina videa má mít přibližně 1,2 GB. Amazon doporučuje připojení s rychlostí 750 kbps nebo lepší. Při 750 kbps by se jedna epizoda seriálu stahovala přibližně dvě hodiny. (BetaNews, Amazon)

Našli jste v článku chybu?
24. 9. 2006 12:39
no_lama (neregistrovaný)
podle mne bude amazon tezit z toho, ze serialy se volne na dvd neprodavaji, to je velka vyhoda, ovsem jinak jsou ty ceny(viz Matrix) celkem prehnane, to mate pravdu
12. 9. 2006 11:55
Dusan (neregistrovaný)
Nabidka stahnout si jakysi oDRMkovany paskvil, co si nemuzu pustit ani na zarizeni k tomu urcenem (stolni DVD,) za stejnou cenu za jakou si to same muzu koupit v obchode na plne kompatibilni placce s barevnou krabickou mi neprijde jako prilis vyhodna.