Hlavní navigace

Americká tajná služba shání detektor sarkasmů z Twitteru

6. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Agentura vypsala tendr na software, který by měl analyzovat data ze sociálních médií. Podle zadání má služba umět rozpoznat sarkasmus nebo ironické poznámky.

„Nejde nám samozřejmě jen o objevování sarkasmů,“ upřesňuje pro BBC mluvčí Tajné služby Spojených států (USSS) Ed Donovan. Cíl sledování je ale jasný – Twitter. Ten Twitter, který nedávno Rusko označilo za nástroj propagandy a politiky Západu.

„Potřebujeme analýzu streamu příspěvků v reálném čase. Kromě sarkasmu samozřejmě potřebujeme až osmnáct dalších funkcí,“ dodává Donovan s tím, že jde třeba o analýzu sentimentu a trendů, a sledování publika a jeho geografického rozptýlení. Software by měl být také z nějakého důvodu kompatibilní s pět let starým Internet Explorer 8. 

MM AI t

Žádné větší detaily agentura neposkytuje. Jako tradičně říká, že službu potřebuje pro ochranu integrity ekonomiky a ochranu vysokých politických činitelů. Právě ochrana prezidenta, jeho rodiny a dalších vysoce postavených politiků je hlavní náplní práce USSS.

Odvaha tajných služeb Spojených států je obdivuhodná. Tendr vyhlašují totiž v podstatě rok poté, co Edward Snowden rozjel kauzu PRISM. Kauzu, která nabourala pověst další americké bezpečnostní agentury National Security Agency (NSA), výrazně snížila důvěru k internetovým službám, ochladila vztahy mezi Evropou a Spojenými státy a opět připomněla, že Velký bratr nemusí být tak daleko, jak by se mohlo zdát.  

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).