Hlavní navigace

Analogová ČT 2 v Praze už vysílá s určitým omezením

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
4. 9. 2008

Šest týdnů před plánovaným ukončením analogového vysílání programu ČT 2 z hlavního pražského vysílače Žižkov, ke kterému dojde 24. října, přišlo první omezení analogového signálu Dvojky pro diváky v Praze. Od úterního rána České Radiokomunikace omezily analogové vysílání ČT 2 ze žižkovského vysílače na kanále 41 na pouhou polovinu anténní soustavy. Firma na to upozornila na svých internetových stránkách.

ČTĚTE TAKÉ: Operace Žižkov: jak vrtulník s digitálním vysílačem uzavře ulice Prahy

MMF24

Omezení potrvá týden, do úterý 10. září, kdy všechny analogové programy na Žižkově přejdou do náhradní antény, aby ČRa mohly hlavní anténu vyměnit za novou. K tomuto datu také na žižkovském vysílači ukončí vysílání přechodný zemský digitální multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova. Výměna hlavní antény a její ladění potrvá do 24. října, kdy se všechny analogové programy s výjimkou ČT 2 vrátí na Žižkově z provizorní do hlavní antény.

Kromě ČT 2 se na žižkovský vysílač nevrátí ani přechodný digitální multiplex A. Místo něj začne z této lokality 31. října vysílat veřejnoprávní multiplex 1 s programy ČT a ČRo na kanálu 53 a zřejmě i komerční multiplex 2 s televizí Nova, který využije vysílací kanál 41, uvolněný analogovou ČT 2.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).