Hlavní navigace

Analogová ČT 2 v Praze už vysílá s určitým omezením

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 9. 2008

Šest týdnů před plánovaným ukončením analogového vysílání programu ČT 2 z hlavního pražského vysílače Žižkov, ke kterému dojde 24. října, přišlo první omezení analogového signálu Dvojky pro diváky v Praze. Od úterního rána České Radiokomunikace omezily analogové vysílání ČT 2 ze žižkovského vysílače na kanále 41 na pouhou polovinu anténní soustavy. Firma na to upozornila na svých internetových stránkách.

ČTĚTE TAKÉ: Operace Žižkov: jak vrtulník s digitálním vysílačem uzavře ulice Prahy

cif-tip-téma-foto

Omezení potrvá týden, do úterý 10. září, kdy všechny analogové programy na Žižkově přejdou do náhradní antény, aby ČRa mohly hlavní anténu vyměnit za novou. K tomuto datu také na žižkovském vysílači ukončí vysílání přechodný zemský digitální multiplex A s programy České televize, Českého rozhlasu a televize Nova. Výměna hlavní antény a její ladění potrvá do 24. října, kdy se všechny analogové programy s výjimkou ČT 2 vrátí na Žižkově z provizorní do hlavní antény.

Kromě ČT 2 se na žižkovský vysílač nevrátí ani přechodný digitální multiplex A. Místo něj začne z této lokality 31. října vysílat veřejnoprávní multiplex 1 s programy ČT a ČRo na kanálu 53 a zřejmě i komerční multiplex 2 s televizí Nova, který využije vysílací kanál 41, uvolněný analogovou ČT 2.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.