Hlavní navigace

Analogové dokrývače Novy v Praze stále nejsou přeladěny

29. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
29. 4. 2009

Pokud Nova dodrží svůj závazný souhlas s Technickým plánem přechodu a vypne zítra analog ze Žižkova, nemůžou diváci počítat ani s provozem většiny analogových vykrývačů. Podle informací Digizone.cz jsou pražské dokrývače Novy stále nastavené na analogový signál ze Žižkova a zatím nedošlo k jejich přeladění na jiný zdroj. Lze tedy předpokládat, že pokud Nova vypne žižkovský analog, zmizí s ním i všechny pražské dokrývače a diváci budou muset přejít výhradně na digitální signál.

K TÉMATU: Pražské vypínání: koho se nebude týkat?

Prima požádala o přeladění analogového vykrývače v Berouně a patrně ponechá v provozu i Krč a Břevnov, které nenabírají primárně signál ze Žižkova, a nemělo by se jich tedy půlnoční vypnutí dotknout. Jistotu pokračujícího analogového příjmu mají diváci České televize, která své pražské dokrývače nechá v provozu i po zítřejší půlnoci, analog ze Žižkova však vypne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).