Hlavní navigace

Analogové HBO v kabelovce od UPC 1. ledna končí, dál už bude jen digitální

3. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

3. 12. 2007

Dominantní provozovatel kabelové televize v České republice, společnost UPC, vyžene na přelomu roku diváky analogového vysílání programů HBO a HBO 2 k digitální nabídce. Oba programy v analogu od 1. ledna 2008 už nebudou vysílat. Server DigiZone.cz na to upozornil čtenář s odkazem na zákaznickou linku společnosti UPC, která serveru informaci potvrdila.

Pokud jste zákazníkem analogové kabelové televize od UPC s možností naladit si prémiové filmové programy HBO a HBO 2 a chcete si tuto možnost uchovat i nadále, musíte přejít na digitální kabelové vysílání (DVB-C). Z toho vyplývá například nutnost připlácet si 90 korun měsíčně za každý další set-top-box v domácnosti.

Zatím není jasné, co čeká na ty zákazníky, kteří sledují HBO (2) od UPC analogově a DVB-C u nich ještě není dostupné. Přijdou minimálně dočasně o sledování těchto programů bez náhrady? Podrobnosti od tiskového mluvčího UPC Františka Maliny zjišťujeme.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.