Hlavní navigace

Do vlaků Leo Express si můžete zakoupit jízdenku mobilní aplikací

Železniční dopravce Leo Express vydal mobilní aplikaci pro Android, ve které si lze elektronicky zakoupit jízdenku a tou se prokázat. Aplikace pro iOS čeká na schválení.
Marek Janouš
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace pro Android je nyní dostupná na Google Play. Vyvinulo ji studio Inmite. (Další aplikace od Inmite.)

MMkrize tip Malina

Leo Express je soukromý železniční dopravce, který prozatím jezdí mezi Prahou a Ostravou (až Bohumínem; zastavuje také v Pardubicích a v Olomouci). Od 18. ledna vypravuje na trať šestnáct spojů denně. Vlaky jsou vybaveny elektrickými zásuvkami u každého sedadla a sítí WiFi. (Podle ohlasů na FB je však internetové připojení pomalé; závisí totiž na pokrytí v úseku jízdy.)

K uvedení mobilní aplikace se zakladatel a generální ředitel Leo Express, Leoš Novotný, vyjádřil v rozeslané tiskové zprávě mimo jiné takto: „Je logické, že jako moderní inovativní společnost nabízející high‑tech služby v nových vlacích našim zákazníkům chceme nabídnout co největší pohodlí při nákupu jízdenek. Aplikace cestujícím umožňuje si snadno a rychle, po pár tapnutích, vyhledat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu vhodné spojení a objednat si konkrétní místo v našich spojích.