Hlavní navigace

Do vlaků Leo Express si můžete zakoupit jízdenku mobilní aplikací

24. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Železniční dopravce Leo Express vydal mobilní aplikaci pro Android, ve které si lze elektronicky zakoupit jízdenku a tou se prokázat. Aplikace pro iOS čeká na schválení.

Aplikace pro Android je nyní dostupná na Google Play. Vyvinulo ji studio Inmite. (Další aplikace od Inmite.)

Content First 2022_tip temata

Leo Express je soukromý železniční dopravce, který prozatím jezdí mezi Prahou a Ostravou (až Bohumínem; zastavuje také v Pardubicích a v Olomouci). Od 18. ledna vypravuje na trať šestnáct spojů denně. Vlaky jsou vybaveny elektrickými zásuvkami u každého sedadla a sítí WiFi. (Podle ohlasů na FB je však internetové připojení pomalé; závisí totiž na pokrytí v úseku jízdy.)

K uvedení mobilní aplikace se zakladatel a generální ředitel Leo Express, Leoš Novotný, vyjádřil v rozeslané tiskové zprávě mimo jiné takto: „Je logické, že jako moderní inovativní společnost nabízející high‑tech služby v nových vlacích našim zákazníkům chceme nabídnout co největší pohodlí při nákupu jízdenek. Aplikace cestujícím umožňuje si snadno a rychle, po pár tapnutích, vyhledat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu vhodné spojení a objednat si konkrétní místo v našich spojích.