Hlavní navigace

Inmite

Mobilní rok 2014: prodej Inmite, stěhování za oceán i nástup wearables

Tuzemští mobilní vývojáři si vybojovali jméno i za oceánem, ale i přesto neustále bojují s nedostatkem šikovných lidí. Tento problém trápí celou českou IT scénu.

Doba čtení: 5 minut

Michal Šrajer (Inmite): V Avastu si zvykáme na to, že máme šéfa

Necelá čtyřicítka lidí z Inmite už v novém působišti mění i způsob práce. Namísto projektů pro velké klienty se začnou zaměřovat na aplikace pro běžné uživatele.

Doba čtení: 5 minut

AVG na nákupech. Američtí Location Labs vyšli na 220 milionů

Původem česká antivirová firma AVG utratila skoro čtvrt miliardy dolarů za americký startup Location Labs. Ten je kromě vývoje lákavý především svými dobrými vztahy s operátory.

3. 9. 2014 19:12
Doba čtení: 2 minuty

Avast spolkl vývojářské studio Inmite. To končí se zakázkami pro jiné

Inmite se začlení do mobilní divize bezpečnostní firmy a čtyřicetičlenný tým se bude už věnovat jen projektům nového majitele.

Doba čtení: 3 minuty

Do vlaků Leo Express si můžete zakoupit jízdenku mobilní aplikací

Železniční dopravce Leo Express vydal mobilní aplikaci pro Android, ve které si lze elektronicky zakoupit jízdenku a tou se prokázat. Aplikace pro iOS čeká na schválení.

Doba čtení: 1 minuta

Michal Šrajer (Inmite): problémem Androidu je fragmentace platformy

Z pohledu vývojáře znamená roztříštěnost Androidu stále více práce. Zákazník za ni zaplatí o třicet procent více než za stejnou aplikaci pro iPhone. Tuzemští vývojáři zatím nemohou spoléhat na prodej mobilních aplikací jako na hlavní zdroj příjmů, potvrzuje spolumajitel společnosti Inmite, Michal Šrajer.

Doba čtení: 7 minut